The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 51. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27139

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
27140

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 7.I.1945 z Częstochowy do obozu pracy (Gemienschaftslager) Wessenberg.

Fi.71, 74
80 PLN
27141

1941 Portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.72
120 PLN
27142

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.XI.1944 z Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego.

Fi.75
50 PLN
27143

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa rzadko spotykanych wartości 32 gr. i 20 gr. na miejscowym liście poleconym, nadanym 26.III.1943 w Pińczowie, kasownik odbiorczy.

Fi.77, 80
100 PLN
27144

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej SCHENKER, przesłany miejscowo 15.4.1944 w Krakowie, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
20 PLN
27145

1941 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), skasowane na karcie 6.12 w Krakowie, znaczek z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzeniu wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a znaczek z literą "A" na części blankietu, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


200 PLN
27146

1941 V (Viktoria) - symbol zwycięstwa, dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, część na odpowiedź listownika oflagu VIE wysłana 9.8 z Krakowa, stempelek "V" bardzo ładnie odciśnięty, pieczątka cenzury obozowej; dobry stan zachowania (listownik ukośnie zgięty); z eksponatu J.Falkowskiego.


150 PLN
SOLD
27147

1941 Niemiecka Poczta Służbowa Wschód - "Durch Deutsche Dienspost Osten" list urzędowy wysłany 27.V z Berlina do Krosna, stempelek "Frei durch Ablösung Reich" z "gapą"; zwraca uwagę stempel nadawczy z wyraźnie odciśniętym wirnikiem propagandowym; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
27148

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a 
30 PLN
27149

1941 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. dofrankowana i jako polecona wysłana 29.VIII.1942 z Warszawy do Staszowa.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
80 PLN
27150

1941 AMBULANS relacji WARSZAWA - CHEŁM (WARSCHAU - CHELM), karta pocztowa wydania przedrukowego, część "na odpowiedź", przesłana 7.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Regut do miejscowości Skrzetusz (Schrotthaus) znajdującej się na obszarze anektowanym przez Niemcy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
250 PLN
27151

1941 cyfry w ornamencie, parka znaczków doręczeniowych za 30 gr., oryginalnie użyta w Górznie na dużym wycinku z wysoko (4,80 zł.) opłaconego adresu pomocniczego, wielokrotna frankatura dotąd nieznana i niekatalogowana, gwarancja.

Fi.D3
Mi.Z3 
1 800 PLN
27152

1941 "VOM 15.8 bis 17.8.1941 TAG DER NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT" rzadko spotykany kasownik propagandowy - bardzo wyraźna i czysta odbitka - na kopercie miejscowego listu wysłanego 16.8 w Krakowie; na odwrocie "V" - symbol zwycięstwa (Viktoria), dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku niemieckim na Związek Sowiecki; rzadki, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.III
700 PLN
27153

1941 "DER FERNSPRECHER SPART ZEIT UND GELD" bardzo wyraźna odbitka, rzadko spotykanego kasownika propagandowego na sądowym dowodzie doręczenia, przesłanym miejscowo w Krakowie 3.V; nietypowa przesyłka w doskonałym stanie zachowania; temat - TELEFON.

Fi.IV
650 PLN
27154

1942 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja.

Fi.3b
1 800 PLN
27155

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
27156

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN
27157

1942 list urzędowy w specjalnej kopercie "NSDAP Arbeitsbereich Generalgouvernement Die Deutsche Arbeitsfront" przesłany miejscowo 7.2 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 4; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.45, 49
60 PLN
SOLD
27158

1942 list polecony z treścią z Warszawy 21.12.42 do Wilna, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 26.12.42.

Fi.45, 84
20 PLN
SOLD
27159

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hannoveru.

Fi.45; V
20 PLN
27160

1942 firmowy list polecony z Dębicy do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46, 67
45 PLN
27161

1942 list z Warszawy 30.II.42 do Portugalii, stemple i zalepki niemieckiej cenzury.

Fi.48
50 PLN
27162

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
SOLD
27163

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
60 PLN
27164

1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik.

Fi.75
190 PLN
27165

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
27166

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
27167

1942 list z Częstochowy 19.6.42 z rzadkim wirnikiem propagandowym poczty z wyróżnikiem ""DISTR. RADOM".

Fi.78, VIIc
250 PLN
27168

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
27169

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.92-95, 22
40 PLN
27170

1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego.

Fi.92-95Pw6
120 PLN
27171

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
27172

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
27173

1942 3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
27174

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.I z miejscowości Ryki do Lublina.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
50 PLN
27175

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.XI do Wrocławia.

Fi.Ck2
Mi.U2/02a 
50 PLN
27176

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
27177

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana z Tarnowa do Poznania.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
20 PLN
SOLD
27178

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
40 PLN
SOLD