Auction 51. General Government

27099

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
90 PLN
27100

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp5I, 40, 42, 51
Mi.P6II
200 PLN
27101

Fi.Cp6A
Mi.P7F
240 PLN
27102

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
220 PLN
27103

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 1.VIII.1941 z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
27104

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
27105

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.X.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10
15 PLN
27106

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa, wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
27107

Fi.Cp8I
Mi.P9
50 PLN
27108

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40, wysłana z Lublina 4.XI.1941 do miejscowości Craiova w Rumunii; kasownik odbiorczy, liczne cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.60 euro).

Fi.Cp8I
Mi.P9
150 PLN
27109

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy (Fi. 100,-).

Fi.Cp8I
Mi.P9
80 PLN
27110

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.I.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenber (Fi. 150,-).

Fi.Cp8II
Mi.P11
100 PLN
27111

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.VIII.1944 z urzędu Kraków 3, adresowana do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy; egzemplarz w idealnym stanie zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.CpU2II
2 400 PLN
27112

Fi.Fcp2I
200 PLN
27113

Fi.Fcp3
100 PLN
27114

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowany 27.10 wysłany do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
300 PLN
27115

Fi.Fcp4
300 PLN
27116

Fi.Fcp4
100 PLN
27117

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
50 PLN
27118

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych.

Fi.U1-15
100 PLN
27119

Fi.U1-15; 19
150 PLN
27120

1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr. - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
60 PLN
27121

1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału.

Fi.U13nz
900 PLN
27122

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
27123

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta wysłana 2.V.1941 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Osten z Krakowa do Tarnowa; stempelki "Deutsche Dienspost Osten" i "Sondergericht Krakau"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
50 PLN
27124

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 25.I.1944 z Piotrkowa do Tomaszowa Mazowieckiego; całość w dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.U24
200 PLN
27125

Fi.U7nz
900 PLN
27126

1940 karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu.

60 PLN
27127

Fi.9a-d
250 PLN
27128

Fi.12; 40
25 PLN
27129

Fi.14
100 PLN
27130

Fi.18; 10
50 PLN
27131

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na formularzu skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.9, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik).

Fi.41; 13
50 PLN
27132

Fi.43
120 PLN
27133

Fi.44; 11
50 PLN
27134

Fi.45
25 PLN
27135

1941 front koperty z Pcimia do Krakowa, stempel pośrednictwa pocztowego.

Fi.45
20 PLN
27136

1941 polecony list lotniczy z Warszawy 10.VII.41 do Chicago, po obu stronach zalepka cenzury USA, na odwrocie stempel i zalepka cenzury Wehrmachtu oraz stemple odbiorcze "NEW YORK.N,Y, 8 3 1941" i "CHICAGO ILL, bardzo rzadka i ciekawa destynacja.

Fi.48, 51, 63
200 PLN
27137

Fi.65; 9a
30 PLN
27138

Fi.67; 12
50 PLN