Auction 51. General Government

27059

1940 II wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 10 gr. z błędem na poz.54 "uszkodzone pióra prawego skrzydła", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie z okazji 1 rocznica utworzenia Dystryktu Galicji.

Fi.21v; 10
60 PLN
27060

1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza (Fi.100,-), karta pocztowa wysłana 19.III z Chełma do Bydgoszczy, znaczek lekko utleniony.

50 PLN
27061

1940 Urodziny A.Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ofrankowana odmianą znaczka z małym odstępem nadruku, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.24II; 3
50 PLN
27062

Fi.30; 2
50 PLN
27063

1940 kartka z prowizorycznym stemplem Dąbia koło Dębicy nadana w ambulansie pocztowym nr 564, gwarancja.Rzadkie.

Fi.33
180 PLN
27064

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/16 gr. na znaczku polskim za 15 gr. z błędem na poz.10 "uszkodzone lewa 1" (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.34s
Mi.34II
160 PLN
27065

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.37
1 200 PLN
27066

1940 kasownik okolicznościowy Targów Krakowskich.

Fi.40, 41
25 PLN
27067

1940 wycinek z rzadkim kasownikiem okolicznościowym targów jesiennych w Radomiu z wyróżnikiem a.

Fi.43
100 PLN
27068

Fi.46, 50
60 PLN
27069

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
150 PLN
27070

Fi.52-55
250 PLN
27071

Fi.52-55
120 PLN
27072

Fi.52-55
80 PLN
27073

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo na ekspresowej karcie, wysłanej 17.VII z Warszawy do Pruszkowa w pierwszym dniu obiegu.

Fi.52-55
60 PLN
27074

Fi.56-58
90 PLN
27075

Fi.56-58; 9a
80 PLN
27076

1940 seria z okazji pierwszej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa ze stemplem okolicznościowym na formularzu ozdobnego telegramu, rzadkie.

Fi.56-8
70 PLN
27077

Fi.59-62; 9d
60 PLN
27078

1940 karta pocztowa z Rumunii, wysłana 20.I z miejscowości Braila do Chrzanowa.

50 PLN
27079

1940 karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury.

50 PLN
27080

1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.I do Milanówka; stempelek cenzury obozowej; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
27081

1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.

50 PLN
27082

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.II z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
27083

1940 ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy.

Mi.Bl.7, 598, 606, 6
120 PLN
27084

1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 2.VI do Czarnego Dunajca, cenzury.

50 PLN
27085

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego z Dąbiego koło Dębicy.

35 PLN
27086

1940 kartka ze stemplem pośrednictwa pocztowego z Dąbiego koło Dębicy.

20 PLN
27087

60 PLN
27088

60 PLN
27089

Fi.Ck1
40 PLN
27090

Fi.Ck1
120 PLN
27091

1940 wydanie prowizoryczne, kartka z napisem KARTA POCZTOWE długości 55,5 mm, nadruk GG błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3I
800 PLN
27092

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
60 PLN
27093

Fi.Cp3II
50 PLN
27094

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
120 PLN
27095

1940 polskie karty pocztowe z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, komplet 6 sztuk w tym: 3 o sygnaturze (VI-1938) i 3 o sygnaturze (VI-1939), ze wszystkimi 3 hasłami propagandowymi (H, I, J) z którymi przedrukowano te całostki; wszystkie karty z obiegu; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
500 PLN
27096

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp4I
135 PLN
27097

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
27098

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.X z miejscowości Pniówek do Krakowa, znak opłaty unieważniony niemym datownikiem.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
100 PLN