The auction will start on 21.06.2024

Auction 45. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19456

1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne.

Fi.238c, 251
Mi.270, 272 
150 PLN
19457

1934 sądowy list polecony z Ostrowa Mazowieckiego 3.XII.34.

Fi.251, 270
Mi.272, 291 
30 PLN
19458

1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.257
Mi.278 
200 PLN
19459

1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres.

Fi.257, 263
Mi.278, 284 
25 PLN
19460

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279 
30 PLN
19461

1934 list polecony z Bobrownik koło Będzina 15.IV.34 do Warszawy.

Fi.263
Mi.284 
20 PLN
19462

1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.264
Mi.285 
190 PLN
19463

1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH".

Fi.264-265
Mi.285-286 
160 PLN
19464

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6 
80 PLN
19465

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6 
400 PLN
19466

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki ze stemplami okolicznościowymi wystawy na kopercie.

Fi.264-5
Mi.285-6 
400 PLN
19467

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
SOLD
19468

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
19469

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65L
Mi.285-86 
400 PLN
19470

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65P+L
Mi.285-86 
1 000 PLN
19471

1934 20-lecie wymarszu Legionów, czworoblok.

Fi.266
Mi.287 
40 PLN
19472

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88 
80 PLN
SOLD
19473

1934 20-lecie wymarszu Legionów, znaczek cięty, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.267 P
1 800 PLN
19474

1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge.

Fi.268
Mi.289 
60 PLN
19475

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja.

Fi.268-69
Mi.289-90 
80 PLN
19476

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach.

Fi.268-69
Mi.289-90 
280 PLN
19477

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-69
Mi.289-90 
160 PLN
19478

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-9
Mi.289-90 
10 PLN
19479

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, fałszerstwo nadruku.

Fi.269FFi
Mi.290False 
20 PLN
19480

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-72
Mi.291-93 
400 PLN
19481

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, niewielki naturalny ubytek w gumie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA 
90 PLN
19482

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291A 
70 PLN
19483

1934 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja i opis typu nadruku Schmutz.

Fi.270IB
Mi.291IA 
250 PLN
19484

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok.

Fi.271
Mi.292 
40 PLN
19485

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok.

Fi.271
Mi.292 
80 PLN
19486

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok.

Fi.271
Mi.292 
90 PLN
19487

1934 wydanie przedrukowe, parka znaczków z nadrukiem nowej obniżonej wartości, lewy znaczek z błędem z poz. 48 w arkuszu "przecinek zamiast kropki", gwarancja Jungjohann.

Fi.271 B1
Mi.292II 
120 PLN
19488

1934 wydanie przedrukowe.

Fi.272I
Mi.293I 
90 PLN
SOLD
19489

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 1.V.1936 z miejscowości Tłumacz do Bytomia (Beuthen), koperta firmowa: "SKŁADNICA KÓŁEK ROLNICZYCH STOWARZYSZENIE SPÓŁDZIELCZE Z OGRANICZONĄ PORĘKĄ W TŁUMACZU", stempelek polecenia, na odwrocie stempelek kontroli dewizowej i kasownik odbiorczy z 2.5; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.272II
Mi.293II 
220 PLN
19490

1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna.


90 PLN
19491

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp55
60 PLN
19492

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Zakopane - Kraków nr 89.

Fi.Cp76
50 PLN
19493

1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty.

Fi.224
Mi.232 
40 PLN
19494

1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.224, 252
Mi.232, 273 
50 PLN
19495

1935 WILEŃSZCZYZNA - TURGIELE - list polecony, wysłany 29.III przez proboszcza kościoła w miejscowości Taboryszki z miejscowości Turgiele (powiat wileńsko-trocki) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.245, 251
Mi.264, 272 
150 PLN