Auction 45. Inter-war Poland 1919-1939

19296

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, dość rzadko spotykane fałszerstwo znaczka i kasownika na szkodę zbieraczy.

Fi.218FFi
Mi.226False
15 PLN
19297

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 3 gr. w kolorze definitywnym, kilka przywarć na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.218 P1
Mi.226 U
800 PLN
19298

1925 kartka z Tarnowa 22.XII.25 opłacona znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.219
Mi.227
50 PLN
19299

Fi.219FFi
Mi.227False
15 PLN
19300

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 5 gr. w kolorze definitywnym, widoczne na skanie pionowe pęknięcie po prawej, gwarancja Gryżewski.

Fi.219 P1
Mi.227U
800 PLN
19301

Fi.220FFi
Mi.228False
15 PLN
19302

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.220 P1
Mi.228 U
1 600 PLN
19303

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, czworoblok.

Fi.222
Mi.230
100 PLN
19304

Fi.223
Mi.231
50 PLN
19305

Fi.223FFi
Mi.231False
15 PLN
19306

Fi.224
Mi.232
100 PLN
19307

Fi.224FFi
Mi.232False
15 PLN
19308

1925 list polecony wysłany 30.VI z San Juan do Lwowa, przesyłka dotarła do Polski w stanie uszkodzonym, w Poznaniu po opatrzeniu stempelkiem "Otrzymano dn... w U.p. Poznań 3 ze śladami uszkodzenia - nagumowania"kopertę zabezpieczono paskami papieru i po ostemplowaniu niecodziennym datownikiem "POZNAŃ 3 Z.L.Nr.1" odesłano do Lwowa, gdzie dotarła 18.VII; niecodzienny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
19309

1925 WILEŃSZCZYZNA - STASIŁY - karta pocztowa, wysłana 4.VIII z Wilna do miejscowości Stasiły poczta Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki); kasownik nadawczy Wilno 1, kasownik urzędu Male Soleczniki i odbiorczy Stasiły z wyróżnikiem "*"; całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp42
150 PLN
19310

1926 mieszana frankatura na liście poleconym z Zakopanego 2.VI.26 do Warszawy, czerwony stempel odbiorczy.

Fi.183, 208, 210
Mi.203, 236, 238&nbs
30 PLN
19311

1926 bankowy list polecony z Warszawy 7.XII.26 do Radomia, na odwrocie zalepka Banku Handlowego.

Fi.192
Mi.211
25 PLN
19312

1926 list z Tarnowa 20.1.26 do Ciężkowic, znaczek za 1 gr. na rzecz walki z bezrobociem.

Fi.205, 210
Mi.233, 238
30 PLN
19313

1926 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa, wysłana 11.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki), przesyłka z obowiązkową dopłatą 1 gr na rzecz bezrobotnych; kasownik nadawczy Wilno z okresu Litwy Środkowej, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.205, Cp43
180 PLN
19314

1926 "CZĘSTOCHOWA WYSTAWA ROL.-PRZEM." wczesny stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b", odciśnięty 12.IX na znaczku skasowanym na wycinku; według Myślickiego, najwyższy stopień rzadkości D, w jego katalogu nawet nie reprodukowany !!! (Myślicki 26 003).

Fi.209I
Mi.237I
200 PLN
19315

1926 list z Białegostoku do Paryża.

Fi.211
Mi.239
15 PLN
19316

1926 list (listownik) z Białegostoku do Francji.

Fi.211
Mi.239
10 PLN
19317

1926 list z Warszawy do Paryża.

Fi.221
Mi.238
10 PLN
19318

1927 frankatura wielokrotna na firmowym 65liście poleconym z Warszawy 26.VII.27 o wadze ponad 100g.

Fi.192
Mi.211
75 PLN
19319

1927 list polecony z Kamienia Pomorskiego 11.III.27 do Świecia, stempel odbiorczy na odwrocie, erka Kamień bez słowa Pomorskiego.

Fi.192
Mi.211
25 PLN
19320

1927 list polecony z Łodzi 7.1.27 do Wielkiej Brytanii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193
Mi.212
80 PLN
19321

1927 kartka z wirnikiem z Warszawy "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. No 30", Myślicki 27108.

Fi.209
25 PLN
19322

1927 list polecony z Białobrzegów 31.V.27.

Fi.209, 232
Mi.237, 251
45 PLN
19323

1927 list firmowy z Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Warszawie 24.I.27 do Pragi.

Fi.211
Mi.239
25 PLN
19324

1927 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gniezno - Chojnice nr 430.

Fi.211
Mi.239
40 PLN
19325

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek w kolorze jasno niebieskim.

Fi.225a
Mi.244
30 PLN
19326

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w warszawie, czworoblok.

Fi.225a
Mi.244
240 PLN
19327

1927 Fryderyk Chopin, jasno i ciemnoniebieska odmiana koloru znaczka za 40 gr.

Fi.225ab
Mi.244
150 PLN
19328

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek w kolorze karminowym.

Fi.226b
Mi.245
45 PLN
19329

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek w kolorze matowo karminowym.

Fi.226c
Mi.245
35 PLN
19330

1927 60. rocznica urodzin marszałka J. Piłsudskiego, parka znaczków ciętych w kolorze karminowym, gwarancja Mikuski.

Fi.226nz
Mi.245U
950 PLN
19331

1927 60 rocznica urodzin marszałka J.Piłsudskiego, cięty znaczek za 20 gr., lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.226 nz
Mi.245 U
800 PLN
19332

1927 I.Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. w czworobloku.

Fi.227
Mi.246
120 PLN
19333

1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, czworoblok.

Fi.227
Mi.246
75 PLN
19334

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe.

Fi.228
Mi.247
20 PLN
19335

1927 pojedyncza frankatura znaczka z dopłatą na cele oświatowe na liście (druki) z Katowic 23.XII.32 do Szwajcarii.

Fi.228
Mi.247
130 PLN