The auction will start on 21.06.2024

Auction 45. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19416

1933 list z Drohobycza nadany w ambulansie pocztowym nr 441 na trasie Nakło - Chojnice, znaczek kasowany kasownikiem "Kolekcja...".

Fi.226
Mi.243 
80 PLN
SOLD
19417

1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, gwarancja Vaumund.

Fi.240
Mi.259 
75 PLN
19418

1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.240, 245
Mi.259, 264 
150 PLN
19419

1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109.

Fi.242
20 PLN
19420

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279 
25 PLN
19421

1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.243, 257
Mi.262, 278 
150 PLN
19422

1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275 
60 PLN
19423

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków.

Fi.254
Mi.275 
45 PLN
19424

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278 
10 PLN
19425

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
19426

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
180 PLN
19427

1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
900 PLN
SOLD
19428

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
1 100 PLN
19429

1933 700-lecie Torunia, znaczek ze znakiem wodnym II.D - ustniki na dół, ślady po minimalnym podklejeniu do hawida, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
400 PLN
19430

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
280 PLN
19431

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
19432

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
19433

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
19434

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
55 PLN
19435

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
19436

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
19437

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281 
80 PLN
19438

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.D.

Fi.260D
Mi.281 
280 PLN
19439

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
19440

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
SOLD
19441

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
19442

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
240 PLN
19443

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
19444

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w oficjalnym karnecie Ministerstwa Poczt i Telegrafów.

Fi.261
Mi.282 
721 PLN
SOLD
19445

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
280 PLN
19446

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
19447

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
19448

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
19449

1933 250. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej, czworoblok.

Fi.262
Mi.283 
450 PLN
19450

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284 
40 PLN
19451

1933 rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284 
60 PLN
19452

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.XI z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


25 PLN
SOLD
19453

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


60 PLN
19454

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 255 na trasie Lublin - Zdołbunów.


45 PLN
SOLD
19455

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 374 Rejowiec - ?.

Fi.Cp51
40 PLN
SOLD