Auction 45. Inter-war Poland 1919-1939

19656

1939 "Opłata ulgowa (Rozp. M.P.I T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933) - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 3.VIII z miejscowości Gródek Jagielloński do Rawicza.

Fi.334
Mi.355
40 PLN
19657

1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na dekoracyjnej karcie wysłanej z 6.VIII do Krotoszyna; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 130).

Fi.335
Mi.356
250 PLN
19658

1939 list z poczty polowej 184 6.VIII.39 do Równego Wołyńskiego.

Fi.335
Mi.356
150 PLN
19659

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku.

Fi.336-38
Mi.357-59
50 PLN
19660

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-38
Mi.357-59
55 PLN
19661

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku.

Fi.336-39 (Bl.8)
Mi.357-59
60 PLN
19662

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg.

Fi.336-8
Mi.357-9
50 PLN
19663

1939 "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH SPÓŁKA AUKCYJNA ODDZIAŁ ŁÓDZKI" 1,05 zł frankatura mechaniczna B-41, koperta firmowa listu poleconego, wysłanego 14.VI z Łodzi do Nowego Jorku, dodatkowy stempelek DEWIZOWY, kasowniki odbiorcze na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
19664

1939 kartka ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Golubia.

45 PLN
19665

1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

50 PLN
19666

1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWODRUCK - opłata gotówkowa !!! odręczna adnotacja "opłacono got. N/2 wyk." na liście poleconym, wysłanym 5.VI z miejscowości Nowodruck (powiat postawski) do Wilna, ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalna całość - niespotykany w tym okresie przypadek zastosowania opłaty gotówkowej; według PZP opłaty gotówkowe "spotyka się zwłaszcza w okresie bezpośrednio po I i II wojnach światowych ... po ustabilizowaniu się łączności pocztowej spotyka się [je] sporadycznie"; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne; gwarancja.

500 PLN
19667

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
80 PLN
19668

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok na podlepkach.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
30 PLN
19669

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
80 PLN
19670

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, nierozcięty arkusz drukarski składający się z czterech bloków i numerem arkusza na lewym marginesie, arkusz posiada liczne załamania i pęknięcia chociaż ogólnie jest w dobrym stanie, unikalne.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
4 800 PLN
19671

1939 fragment bloku z okazji XXV rocznicy wymarszu Legionów ze stemplem okolicznościowym obchodów tej rocznicy w Kielcach.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
20 PLN
19672

1939 blok z okazji 25 rocznicy wymarszu legionów na liście poleconym z Krakowa do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Perzyński.

Fi.bl. 8
Mi.Bl. 8
140 PLN
19673

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Bl.8
200 PLN
19674

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.8
70 PLN
19675

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

Fi.Bl.8
100 PLN
19676

1939 kartka z Rembertowa 4.VII.39 do Warszawy, kartka z ilustracją o tematyce PCK, il. 63.

Fi.Cp86
120 PLN