Auction 45. General Government

20304

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN
20305

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
20306

1943 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.31
10 PLN
20307

Fi.34
15 PLN
20308

Fi.41, 66; 33
50 PLN
20309

Fi.45; 28
80 PLN
20310

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie ostemplowany 19.XI w Krakowie.

Fi.50; 35
27 PLN
20311

Fi.70; 29
50 PLN
20312

1943 kasownik okolicznościowy mistrzostw szachowych w Radomiu.

Fi.72
20 PLN
20313

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
30 PLN
20314

1943 list wartościowy wysłany z Krakowa do Gorlic przez profesora Stanisława Miksteina zapewne ze znaczkami z gwarancji, ciekawa i dekoracyjna całość.

Fi.76, 79, 80, 81, 8
160 PLN
20315

Fi.77, Cp9
120 PLN
20316

Fi.77, Cp9
150 PLN
20317

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
50 PLN
20318

Fi.92-95; 34
40 PLN
20319

Fi.104; 31
40 PLN
20320

Fi.104; 31
120 PLN
20321

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie.

Fi.106
50 PLN
20322

Fi.106; 32
35 PLN
20323

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), seria znaczków w arkuszach, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.113-116
350 PLN
20324

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U
80 PLN
20325

Fi.120-24
20 PLN
20326

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.

250 PLN
20327

25 PLN
20328

50 PLN
20329

1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
20330

70 PLN
20331

Fi.Ark.104II
350 PLN
20332

1944 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.37
20 PLN
20333

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV,oryginalna korespondencja, gwarancja.

Fi.75
300 PLN
20334

Fi.80; 38
50 PLN
20335

1944 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
15 PLN
20336

1944 55. urodziny Adolfa Hitlera, seria w stemplowanych arkuszach, uszkodzenia marginesów na kilku narożnikach, ciekawe dwa znaczki za 0,24 + 1 zł z dwoma pełnymi pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.117-9
80 PLN
20337

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce.

Fi.125
20 PLN
20338

Fi.125; 38
150 PLN
20339

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

20 PLN
20340

20 PLN
20341

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
20342

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
20343

Fi.Cp10
Mi.P13
45 PLN