20304 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
20305 |
| 30 PLN | |
20306 |
1943 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.31 |
| 10 PLN | |
20307 |
| 15 PLN | |
20308 |
| 50 PLN | |
20309 |
| 80 PLN | |
20310 |
1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie ostemplowany 19.XI w Krakowie. | Fi.50; 35 |
| 27 PLN SOLD | |
20311 |
| 50 PLN | |
20312 |
1943 kasownik okolicznościowy mistrzostw szachowych w Radomiu. | Fi.72 |
| 20 PLN | |
20313 |
1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
20314 |
1943 list wartościowy wysłany z Krakowa do Gorlic przez profesora Stanisława Miksteina zapewne ze znaczkami z gwarancji, ciekawa i dekoracyjna całość. | Fi.76, 79, 80, 81, 8 |
| 160 PLN | |
20315 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 21.4.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka złamana w połowie. | Fi.77, Cp9 |
| 120 PLN | |
20316 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 11.12.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka dwukrotnie zagięta. | Fi.77, Cp9 |
| 150 PLN | |
20317 |
1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43. | Fi.78, 79 |
| 50 PLN | |
20318 |
| 40 PLN | |
20319 |
| 40 PLN | |
20320 |
| 120 PLN | |
20321 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie. | Fi.106 |
| 50 PLN | |
20322 |
1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 35 PLN | |
20323 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), seria znaczków w arkuszach, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.113-116 |
| 350 PLN | |
20324 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte. | Fi.113-15 Nz Mi.113-15 U |
| 80 PLN | |
20325 |
1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście. | Fi.120-24 |
| 20 PLN | |
20326 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
20327 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z gapą na górnym marginesie. | |
| 25 PLN SOLD | |
20328 |
| 50 PLN | |
20329 |
1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
20330 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
20331 |
| 350 PLN | |
20332 |
1944 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.37 |
| 20 PLN | |
20333 |
1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV,oryginalna korespondencja, gwarancja. | Fi.75 |
| 300 PLN | |
20334 |
| 50 PLN | |
20335 |
1944 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 15 PLN | |
20336 |
1944 55. urodziny Adolfa Hitlera, seria w stemplowanych arkuszach, uszkodzenia marginesów na kilku narożnikach, ciekawe dwa znaczki za 0,24 + 1 zł z dwoma pełnymi pustopolami na dolnym marginesie. | Fi.117-9 |
| 80 PLN SOLD | |
20337 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce. | Fi.125 |
| 20 PLN | |
20338 |
| 150 PLN | |
20339 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 20 PLN | |
20340 |
| 20 PLN | |
20341 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
20342 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
20343 |
| 45 PLN SOLD | |