Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
20264 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG. | Fi.67 |
| 40 PLN | |
20265 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 50 PLN | |
20266 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych. | Fi.71-5, 77-81, 86, |
| 600 PLN | |
20267 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.71-82; 14 |
| 30 PLN | |
20268 |
1941 Portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.72 |
| 120 PLN | |
20269 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu. | Fi.75 |
| 20 PLN | |
20270 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. - frankatura pojedyncza, ofrankowany dowód nadania listu wartościowego, formularz z hasłami reklamowymi na odwrocie, rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | Fi.77 |
| 150 PLN | |
20271 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej, wysłany 9.III.1942 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 20 PLN | |
20272 |
1941-43 arkusz 50-cio znaczkowy kuponów "50 punktów" na stal, skórę, papierosy, tekstylia, itp. | |
| 1 300 PLN | |
20273 |
1941-43 arkusz 25-cio znaczkowy kuponów "1 punkt" na cukier. | |
| 800 PLN | |
20274 |
1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego. | |
| 50 PLN | |
20275 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie. | Fi.Ck2 Mi.U2/01a |
| 40 PLN | |
20276 |
1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi. | Fi.Cp7 |
| 40 PLN | |
20277 |
1941 list urzędowy z Krakowa do Berlina. | Fi.U31 |
| 15 PLN SOLD | |
20278 |
1942 stempel okolicznościowy z Lwowa. | Fi.21 |
| 20 PLN SOLD | |
20279 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX. | Fi.23 |
| 40 PLN | |
20280 |
1942 3. rocznica utworzenia GG, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie. | Fi.25 |
| 12 PLN | |
20281 |
1942 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.25 |
| 20 PLN SOLD | |
20282 |
1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.43 |
| 10 PLN | |
20283 |
1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.45 |
| 10 PLN | |
20284 |
1942 firmowy list polecony z Dębicy do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.46, 67 |
| 45 PLN | |
20285 |
1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka. | Fi.67 |
| 40 PLN | |
20286 |
1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.71, 74; 21 |
| 50 PLN | |
20287 |
1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.72 |
| 10 PLN | |
20288 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie. | Fi.72; 27 |
| 60 PLN | |
20289 |
1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik. | Fi.75 |
| 220 PLN | |
20290 |
1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie. | Fi.75; 22 |
| 150 PLN | |
20291 |
1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.78 |
| 10 PLN | |
20292 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, znaczek za 1,60 zł. z pięknym abklatschem. | Fi.88 |
| 100 PLN | |
20293 |
1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie. | Fi.89-91 |
| 30 PLN | |
20294 |
1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG, tu oferowana w parkach (w tym dwa znaczki marginesowe) i tak jak wydano na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Mi.5400 euro). | Fi.89-91 nz Mi.89-91 U |
| 16 000 PLN | |
20295 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | Fi.92-95, 22 |
| 40 PLN | |
20296 |
1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.96-100; 26 |
| 40 PLN | |
20297 |
1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza. | |
| 80 PLN | |
20298 |
1942 Kenkarta, wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
20299 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 12.VI.1943 ze Lwowa na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 60 PLN | |
20300 |
1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy. | Fi.Cp7 |
| 40 PLN | |
20301 |
1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8 |
| 180 PLN | |
20302 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
20303 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 27 PLN SOLD | |