20224 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach skasowana okolicznościowo 17.VII w Warszawie na kartach w pierwszym dniu obiegu, dodatkowo oryginalna koperta Versandstelle fur Sammlermarken Krakau. | Fi.52-55 |
| 250 PLN | |
20225 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie , Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52-55 |
| 100 PLN | |
20226 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, czysta seria na podlepkach. | Fi.56-58 |
| 15 PLN | |
20227 |
1940 1 Rocznica utworzenia GG, marginesowa seria na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 26.X w Warszawie, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.56-58; 6b |
| 80 PLN | |
20228 |
| 60 PLN | |
20229 |
| 400 PLN | |
20230 |
1940 zagraniczna karta pocztowa wysłana 14.V z Aten do Warszawy od polskiego żołnierza przedzierającego się z okupowanego kraju do Armii Polskiej we Francji, stempelki cenzur: greckich i niemieckich; rzadki kierunek wysyłki! atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
20231 |
1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 15 PLN SOLD | |
20232 |
1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
20233 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VIII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
20234 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
20235 |
| 35 PLN | |
20236 |
1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
20237 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
20238 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna. | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 30 PLN | |
20239 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 40 PLN | |
20240 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 30 PLN | |
20241 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 60 PLN | |
20242 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 40 PLN | |
20243 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU2I |
| 200 PLN | |
20244 |
1940 kartka do użytku służbowego, lekko pomarszczona w dolnej części. | Fi.CpU3 |
| 25 PLN SOLD | |
20245 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU3 |
| 100 PLN | |
20246 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 100 PLN | |
20247 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 350 PLN | |
20248 |
1940 cyfry w ornamencie, znaczek doręczeniowy GG na listowniku, wysłanym 31.III.1941 z oflagu IIC do miejscowości Węgrzce, w której nie było placówki pocztowej; poczta była doręczna tylko do miejscowości Prądnik Czerwony, skąd przesyłki adresowane do okolicznych miejscowości dostarczały władze gminne; za doręczenie pobierano stosowną opłatę, dokumentowaną znaczkiem doręczeniowym - tu za 10 fen, skasowanym dwuwierszowym stemplem "Pośrednictwo Pocztowe/ Węgrzce"; znaczki te stosowano krótko, tylko w okresie 1.XII.1940 - 1.III.1942, spotyka się je prawie wyłącznie stemplowane grzecznościowo lub na korespondencji filatelistycznej, przesyłki z oryginalnego obiegu należą do niezwykle rzadkich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (wokół znaczka niewielkie przebarwienia); z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 800 PLN | |
20249 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Wesołej pod Warszawą. | Fi.D1-4 |
| 60 PLN | |
20250 |
| 60 PLN | |
20251 |
| 150 PLN | |
20252 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | Fi.U16-24 |
| 30 PLN | |
20253 |
| 700 PLN | |
20254 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych. | Fi.11 |
| 35 PLN SOLD | |
20255 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12 |
| 25 PLN | |
20256 |
| 90 PLN SOLD | |
20257 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX. | Fi.41; 13 |
| 35 PLN | |
20258 |
1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.42; 10 |
| 30 PLN SOLD | |
20259 |
1941 kartka z Radomska 21.10.41. | Fi.43 |
| 15 PLN | |
20260 |
| 150 PLN | |
20261 |
1941 niebieski znaczek za 2 zł z krakowskim Barbakanem z "gapą" na karcie, ostemplowany 1.VIII we Lwowie kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji. | Fi.63; 10 |
| 40 PLN SOLD | |
20262 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN SOLD | |
20263 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.65s; 9a |
| 100 PLN | |