The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 43. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7855

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
7856

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
60 PLN
7857

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
7858

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
53 PLN
SOLD
7859

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
250 PLN
7860

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w oficjalnym karnecie Ministerstwa Poczt i Telegrafów.

Fi.261
Mi.282 
600 PLN
7861

1933 250. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej, czworoblok.

Fi.262
Mi.283 
550 PLN
7862

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
7863

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
90 PLN
7864

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
7865

1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.262
Mi.283 
140 PLN
7866

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284 
40 PLN
7867

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
40 PLN
7868

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
7869

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
7870

1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B.


10 PLN
7871

1933 kartka ze Stryja do Borysławia.


10 PLN
7872

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 7.VIII z Katowic do Kielc.


20 PLN
7873

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 255 na trasie Lublin - Zdołbunów.


45 PLN
7874

1934 WILEŃSZCZYZNA - ALBERTYN - karta pocztowa wysłana 25.IX z miejscowości Albertyn koło Słonima do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275 
100 PLN
7875

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277 
60 PLN
7876

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym.

Fi.264-265
Mi.285-286 
800 PLN
7877

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość.

Fi.264-265, 220
Mi.285-286, 228 
200 PLN
7878

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
7879

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65L
Mi.285-86 
400 PLN
7880

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65P+L
Mi.285-86 
1 000 PLN
7881

1934 list z wystawy filatelistycznej w Katowicach.

Fi.265
Mi.286 
140 PLN
7882

1934 20-lecie wymarszu Legionów, czworoblok.

Fi.266
Mi.287 
40 PLN
7883

1934 20-lecie wymarszu Legionów.

Fi.266
Mi.287 
10 PLN
7884

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88 
110 PLN
SOLD
7885

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 14.II.1935 z miejscowości Serock Pomorski do Torunia; kasownik przejściowy Toruń na odwrocie.

Fi.267, 254, 271
Mi.288, 275, 292&nbs
40 PLN
7886

1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge.

Fi.268
Mi.289 
60 PLN
7887

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange1934, 20 gr. parka pionowa na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.XI w Warszawie, kasownik odbiorczy, gwarancja Krawczyk.

Fi.268, 251, 253
Mi.289, 272, 274&nbs
40 PLN
7888

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja.

Fi.268-69
Mi.289-90 
85 PLN
SOLD
7889

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-69
Mi.289-90 
60 PLN
SOLD
7890

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-69
Mi.289-90 
200 PLN
7891

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach.

Fi.268-69
Mi.289-90 
320 PLN
7892

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-9
Mi.289-90 
10 PLN
7893

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, fałszerstwo nadruku.

Fi.269FFi
Mi.290False 
20 PLN
7894

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-72
Mi.291-93 
450 PLN