Auction 43. Inter-war Poland 1919-1939

7815

1932 list druk na kopercie Gospodarczego Banku Spółdzielczego z Krakowa.

Fi.242
Mi.261
15 PLN
7816

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 335a na trasie Zwardoń - Sucha.

Fi.242
Mi.261
45 PLN
7817

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA/ LOPP" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.III (Myślicki 30 118).

Fi.242, 243
Mi.261, 262
20 PLN
7818

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114).

Fi.243
Mi.262
25 PLN
7819

1932 list polecony z Elektrowni Warszawskiej 16.IX.32.

Fi.245
Mi.264
25 PLN
7820

1932 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony wysłany 1.III z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*", kasowniki odbiorcze; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.245, 248
Mi.264, 267
130 PLN
7821

1932 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony wysłany 24.I z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.248
Mi.267
80 PLN
7822

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 10 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 19.IV.1935 z Warszawy do Katowic, dodatkowo nalepka propagująca wystawę SEP.

Fi.252, 253
Mi.273, 274
35 PLN
7823

Fi.255FP
Mi.276FF
400 PLN
7824

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277
20 PLN
7825

1932 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 60 gr.

Fi.257
Mi.278
120 PLN
7826

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.

10 PLN
7827

10 PLN
7828

10 PLN
7829

Fi.Cp50IIa
120 PLN
7830

1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.214
Mi.242
40 PLN
7831

1933 list z Drohobycza nadany w ambulansie pocztowym nr 441 na trasie Nakło - Chojnice, znaczek kasowany kasownikiem "Kolekcja...".

Fi.226
Mi.243
80 PLN
7832

1933 list polecony na kopercie firmowej Banku Zachodniego w Warszawie.

Fi.238, 256
Mi.257, 277
15 PLN
7833

1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, gwarancja Vaumund.

Fi.240
Mi.259
75 PLN
7834

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275&nbs
20 PLN
7835

1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Radomsku.

Fi.252, 256
Mi.273, 277
20 PLN
7836

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków.

Fi.254
Mi.275
45 PLN
7837

Fi.254, 257
Mi.275, 278
20 PLN
7838

1933 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 2.I z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; koperta przycięta z jednej strony i pionowo złożona, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256, 257
Mi.277, 278
200 PLN
7839

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
7840

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279
135 PLN
7841

Fi.258
Mi.279
200 PLN
7842

1933 "niebieski Toruń", frankatura mieszana - list polecony wysłany 10.VIII z Koniecpola do miejscowości Gidle, kasownik odbiorczy.

Fi.258, 242, 256
Mi.279, 261, 277&nbs
30 PLN
7843

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki poprawiony ślad po podlepce, gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y
250 PLN
7844

1933 700-lecie Torunia, znaczek ze znakiem wodnym II.D - ustniki na dół, ślady po minimalnym podklejeniu do hawida, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
450 PLN
7845

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
7846

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
50 PLN
7847

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
7848

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
60 PLN
7849

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
7850

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
7851

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
40 PLN
7852

Fi.260
Mi.281
70 PLN
7853

Fi.260D
Mi.281
80 PLN
7854

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.D.

Fi.260D
Mi.281
320 PLN