Auction 43. Postal stationery

11248

Fi.Cp86
25 PLN
11249

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31 - Karol Szymanowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
11250

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie (Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911), ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
50 PLN
11251

Fi.Cp86
25 PLN
11252

Fi.Cp86
40 PLN
11253

Fi.Cp86
25 PLN
11254

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
11255

Fi.Cp86
80 PLN
11256

1944 wydanie prowizoryczne, Fryderyk Chopin.

Fi.Cp89
270 PLN
11257

1944 wydanie prowizoryczne, Maria Skłodowska - Curie, Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911.

Fi.Cp89
180 PLN
11258

1944 wydanie prowizoryczne, Mikołaj Kopernik.

Fi.Cp89
270 PLN
11259

Fi.Cp94A
30 PLN
11260

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.VIII.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI
15 PLN
11261

Fi.Cp95AII
40 PLN
11262

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.III z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
11263

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
11264

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
11265

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
11266

Fi.Cp109I
40 PLN
11267

Fi.Cp109II
20 PLN
11268

Fi.Cp115
150 PLN
11269

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
45 PLN
11270

Fi.Cp117
45 PLN
11271

1949 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej wartości "10 zł" na karcie ze znakiem opłaty "Polacy walczący w Hiszpanii" - jedna z najrzadszych całostek polskich (nakład 2144 sztuk), z oryginalnego obiegu pocztowego unikalna, wysłana 15.III.1950 z Brzeska do Krakowa; piękny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp118
2 500 PLN
11272

1949 wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, sygnatura VIII.47, hasło propagandowe 16b; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp119 Ib
500 PLN
11273

Fi.Cp124
50 PLN
11274

1951 całostka z nadrukiem groszy typ 2 z niedobitą końcówką nadruku, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

Fi.Cp124
35 PLN
11275

Fi.Cp125
15 PLN
11276

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
11277

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
11278

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
12 PLN
11279

Fi.Cp127
15 PLN
11280

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
11281

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
12 PLN
11282

1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D.

Fi.Ck14xa
40 PLN
11283

1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe C.

Fi.Ck14xa
40 PLN
11284

Fi.Ck14ya
35 PLN
11285

Fi.Ck14ya
35 PLN
11286

Fi.Ck14ya
35 PLN
11287

Fi.Cp131, 133-134
140 PLN