Auction 41. WW1 military postage

21750

1914 znaczek poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Mikstein.

90 PLN
21751

1914 znaczki poczty Naczelnego Komitetu Narodowego.

Fi.1-2
200 PLN
21752

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja.

Fi.1-2
230 PLN
21753

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.1-2
340 PLN
21754

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta na jednej podlepce, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
180 PLN
21755

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Miszczak.

Fi.1-2
280 PLN
21756

1914 Winieta dobroczynna "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SMARYTANINA" za 2 hal. na patriotycznej widokówce wysłanej z Krakowa we wrześniu 1917 (Fi.600.-), co ciekawe, pomimo, że przesyłka nie została oznaczona jako wojskowa (FELDPOST), Poczta nie naliczyło dopłaty, zalepkę tę stosowano przeważnie na kartach poczty polowej lub zgodnie z przeznaczeniem do zaklejania kopert na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1a
450 PLN
21757

1914 zalepka dobroczynna Samarytanina, lekkie zażółcenia.

Fi.1a
30 PLN
21758

1914 ilustrowana całostka, wydana na rzecz Niemieckiego Czerwonego Krzyża, przedstawiająca cesarza niemieckiego Wilhelma; długość sygnatury 36 mm; idealny stan zachowania; temat - CZEERWONY KRZYŻ.

Mi.P100A
30 PLN
21759

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, zażółcenia w lewym górnym rogu.

10 PLN
21760

1914 stempel kamuflażowy "IX/63" Sieniawa - stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej, wysłana 19.VIII do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P218IIF
150 PLN
21761

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, złamany w połowie.

10 PLN
21762

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej.

10 PLN
21763

1914 stempel kamuflażowy "IX/317" Kalwaria Zebrzydowska - stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; widokówka datowana 11.XI, wysłana do Pragi; lewy górny narożnik karty nadłamany.

Mi.142
150 PLN
21764

150 PLN
21765

10 PLN
21766

50 PLN
21767

200 PLN
21768

1914 widokówka z Tulczyna datowana 20.X, napisana po polsku, wysłana jako przesyłka rosyjskiej poczty polowej do Mohylowa, pieczęć formacyjna "2 ROTA 11 SAPIERNOWO BATALJONA (2-a POTA 11o CAEPHAO ATAIOHA); kasownik odbiorczy Mohylew (-.) 31.X; całość w dobrym stanie zachowania.

150 PLN
21769

120 PLN
21770

450 PLN
21771

120 PLN
21772

1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 24.IX z miejscowości Miskolcz do Krakowa do Departamentu Wojskowego NKN; pieczęć formacyjna aresztu garnizonowego, cenzura; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego, gwarancja Schmutz.

700 PLN
21773

1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, dofrankowana karta pocztowa, datowana 7.IX, wysłana z Płocka do Berna; znaki opłaty unieważnione stemplem kamuflażowym Płock typ 512.01 według Lewina, owalny stempelek cenzury rosyjskiej; stemple maskujące tego typu stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.82, P21
700 PLN
21774

600 PLN
21775

Fi.Fp3
200 PLN
21776

1915 formularz poczty polowej ozdobiony rysunkiem przedstawiającym żołnierza francuskiego, wysłany 20.V za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z frontu zachodniego do Bergedorfu, stempelek zwalniający przesyłkę od opłaty pocztowej, a za razem formacyjny "Soldatenbrief I.B.R.I.R.76", atrakcyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek papieru na froncie).

60 PLN
21777

400 PLN
21778

150 PLN
21779

1915 kartka na ozdobnym formularzu poczty polowej z Kutna do Niemiec.

80 PLN
21780

150 PLN
21781

25 PLN
21782

1915 list z Przemyśla do Wiednia wysłany pocztą lotniczą "Fliegerpost Przemyśl", data napisania kartki 15.I.1915.

300 PLN
21783

250 PLN
21784

150 PLN
21785

40 PLN
21786

1915 (?) Legiony Polskie - koperta z orłem strzeleckim z napisem "WYDZIAŁ NACZELNY TOW. OPIEKI LEGIONOWEJ KRAKÓW" (Kucharski O.E.8.), bardzo dobry stan zachowania

40 PLN
21787

40 PLN
21788

1915 formularz wysłany 4.IV ze szpitala fortecznego nr.2 w Krakowie do Brüx, doskonała odbitka niezwykle rzadko spotykanej odmiany datownika poczty polowej 186 z wyróżnikiem "1", różne dodatkowe stempelki, w tym formacyjny; karta podpisana przez komendanta szpitala! ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
21789

1915 formularz węgierskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z rodzinami jeńców rosyjskich przetrzymywanych w obozie Ostffyasszonyfa, podpisy po niemiecku, węgiersku i rosyjsku; idealny stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN