Auction 40. WW1 military postage

16015

1917 sekretnik z hasłem propagandowym "Bahn frei für die Tapfern!", wysłany 3.I do miejscowości Stendal za pośrednictwem poczty polowej 4 Dywizji Landwehry; pieczęć formacyjna.

100 PLN
16016

1917 kartka wysłana z poczty etapowej w Radomiu 7.VIII.17 do Wiednia.

15 PLN
16017

1917 kartka z poczty polowej 378 ze stemplem Dowództwa 5 Kompanii 2 p.p. W. polsk., stemplem cenzury i opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

50 PLN
16018

1917 kartka ze stemplem poczty polowej K.u.K. Feldpostamt 378 6.V.17 do Cieszyna, stempel z tym numerem zastąpił stempel z numerem 355 i był używany głównie 1917 roku w Przemyślu a następnie na froncie Besarabskim, stempel "KOMENDA POLSKICH LEGIONÓW" i stempel formacyjny "K.k. Landesschützenregiment Posen Nr 11, 1tes Feldbatalion".

90 PLN
16019

1917 kartka na węgierskim formularzu z Ostrowa 8.1.17 do Krakowa ze stemplem formacyjnym Komendy 5 p.p. Legionów Polskich I Brygady Piłsudskiego, kartka zanieczyszczona.

90 PLN
16020

1917 kartka nadana z Komendy 6 Kompanii II Pułku Legionów Polskich 19.IV.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

120 PLN
16021

1917 karta z poczty polowej 340 do Częstochowy, Datownik FELDPOSTAAMT 340 oraz datownik odbiorczy poczty miejskiej w Częstochowie.

50 PLN
16022

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, pisany po polsku, datowany 10.III, wysłany z obozu do Chrzanowa, stempelek cenzury rosyjskiej w Irkucku i austriackiej z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.

100 PLN
16023

120 PLN
16024

800 PLN
16025

1917 Legiony Polskie - list gończy za dezerterem z Grupy Pułkownika Zielińskiego, wysłany 27.II za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempel nagłówkowy "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH Pułkownika ZIELIŃSKIEGO", na odwrocie dwa owalne stemple formacyjne z orłem: "KOMENDA 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU" i "KOMENDA BAONU Nr.1, PUŁKU 2. I LEG. POLSKI", dodatkowo pieczęć kancelaryjna Komendy 2 pułku piechoty; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
16026

1917 kartka z poczty etapowej 378 z Zambrowa 31.1.17 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH".

150 PLN
16027

Mi.65II, 72II
350 PLN
16028

1917 Rosja, korespondencja do Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża w Genewie, zwolniony od opłaty list polecony wysłany 15.4 z miejscowości Rubanowka (P) w guberni tauryjskiej; przesyłka ocenzurowana w Odessie, stempelek cenzora nr.145 z dostawioną datą 24.APR.1917; kasownik odbiorczy Genewa 13.VII; zwracają uwagę specjalne metalowe zszywki do zamknięcia skontrolowanego listu; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
16029

1917 Duński Czerwony Krzyż - zwolniony od opłaty list polecony wysłany 12.6 z Kopenhagi do Rosji, ponieważ przesyłka była nieczytelnie zaadresowana zwrócono ją do nadawcy po opatrzeniu stosownym stempelkiem "Retour Livraison impossible" z zaczernioną ze względów wojskowych nazwą miejscowości, zalepki cenzury w Piotrogrodzie, stempelki cenzur; na odwrocie efektowna zalepka listowa nadawcy; kasownik odbiorczy Kopenhaga 21.7; unikalny, dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

800 PLN
16030

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 14.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Oświęcimia; ładnie odbita pieczęć formacyjna: "PUŁK IVty LEGIONÓW POLSKICH" i słabiej widoczna: "III Batalion 4.pułku piechoty/ Legion Polski" - nieodnotowana u Berka; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
16031

1917 kartka ze stemplem IV Pułku Legionów Polskich.

30 PLN
16032

1917 list z poczt etapowej 334 21.V.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni.

10 PLN
16033

1917 list z poczt etapowej 334 3.IX.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni.

10 PLN
16034

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Ryblewski.

50 PLN
16035

1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, piękna karta ze Słonima do Niemiec, wysłana 30.10. z terenów kontrolawanych przez X Armię niemiecką (Fischer t.II str.40), a zwracana do niepodległej już Polski; opłacona znaczkiem za 30 Pf. i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 10 Pf., oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem ., datownik odbiorczy z Trebnitz, kilka stempelków pomocniczych, pzeadresowanie, liczne adnotacje, słowem piękny obieg pocztowy, gwarancjha Schmutz.

4 000 PLN
16036

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, komplet podstawowy wszystkich znaczków wydanych przez pocztę Korpusu na dużym blankiecie ze stemplami Poczty Polowej Korpusu, znaczki pierwszego wydania stemplowane kasownikiem poczty polowej z datą 3.5.18, drugiego wydania z datą 21.5.18, na dole podpis naczelnika poczty polowej, niezwykle rzadki i dekoracyjny walor o charakterze historycznym idealny do eksponatu wystawowego poczt wojskowych, bardzo dobry stan zachowania (widoczne skocze na opakowaniu), fotoatest Schmutz.

Fi.1-11, 12-15A, B
12 000 PLN
16037

1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, list wysłany 28.10. z Rohaczewa do Bialegostoku (Fischer t.II str.40 6000.-); Rohaczew Mogilski jeszcze kilka miesięcy wcześniej był kontrolowany przez wojska I Polskiego Korpusu Gen.Dowbora Muśnickiego, po ich rozbrojeniu stał się najbardziej wysuniętą na wschód rubieżą zajętą przez X Armię, przesyłki cywilne z tamtego rejonu (blisko 400 km na wschód od Baranowicz i Nowogródka) są unikalne; list opłacono znaczkiem za 60 Pf. i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 20 Pf., oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem ., stempel odbiorczy z więzienia w Białymstoku z dnia 2.11., cenzura; nieco słabszy stan zachowania, ale ciekawy i pięknie udokumentowany obieg pocztowy, gwarancja Schmutz.

5 000 PLN
16038

20 PLN
16039

1918 wycinek z frontu oryginalnego listu opłaconego znaczkami poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.3, 4, 7, 9
250 PLN
16040

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego.

20 PLN
16041

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi, z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja.

600 PLN
16042

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

40 PLN
16043

10 PLN
16044

10 PLN
16045

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Ways, Schmutz.

Fi.10
30 PLN
16046

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, brzydka guma, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.11
750 PLN
16047

Fi.11
750 PLN
16048

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria czysta ząbkowana w pięknym stanie, gwarancje: Łaszkiewicz i Schmutz, Gryżewski i Falkowski, Mikstein, sygnatura Rachmanow i gwarancja Mikstein.

Fi.12-12B
Mi.12-15A
1 500 PLN
16049

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Falkowski.

Fi.12A
10 PLN
16050

Fi.12A
30 PLN
16051

Fi.12B
20 PLN
16052

1918 wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.13
300 PLN
16053

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Falkowski.

Fi.13A
10 PLN
16054

1918 poczta I Korpusu, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.13A
30 PLN