The auction will start on 19.04.2024

Auction 40. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15935

1914 znaczek poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Mikstein.

Fi.1
100 PLN
15936

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja.

Fi.1-2
270 PLN
SOLD
15937

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja.

Fi.1-2
230 PLN
15938

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.1-2
340 PLN
15939

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta na jednej podlepce, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
180 PLN
15940

1914 znaczki poczty Naczelnego Komitetu Narodowego.

Fi.1-2
220 PLN
15941

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Miszczak.

Fi.1-2
280 PLN
15942

1914 zalepka dobroczynna Samarytanina, lekkie zażółcenia.

Fi.1a
30 PLN
15943

1914 zalepka w formie pieczęci lakowej wydana przez NKN.

Fi.1a
30 PLN
SOLD
15944

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja.

Fi.2
90 PLN
15945

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej.


10 PLN
15946

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, złamany w połowie.


10 PLN
15947

1914 kartka poczty polowej 27.10.14 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "III KOMPANIA BAONU UZUPEŁNIAJĄCEGO POLSKICH LEGIONÓW".


150 PLN
15948

1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - rzadki typ 512.09 według Lewina, na znaczku za 10 kop., stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane.


Mi.69 
70 PLN
15949

1914 austriacki stempel kamuflażowy "IX/801" (Wieliczka) stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; widokówka wysłana 19.X do Wiednia; doskonały stan zachowania.


200 PLN
15950

1914 kartka z Gdańska 20.10.14 ze stemplem okrętu Augsburg "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Augsburg".


120 PLN
15951

1914 kartka z opłaconą odpowiedzią z Czech 1.XI.14 do Komendy Etapowej w Krakowie, stempel POCZTA POLOWA LEGIONÓW L. 1., bardzo wczesny okres.


450 PLN
15952

1914 kartka z Gdańska 2.11.14 ze stemplem okrętu Lübeck "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Lübeck", z tyłu nie wypisana.


120 PLN
15953

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej.


10 PLN
15954

1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, zażółcenia w lewym górnym rogu.


10 PLN
15955

1915 list z Przemyśla do Wiednia wysłany pocztą lotniczą "Fliegerpost Przemyśl", data napisania kartki 9.III.1915.

Fi.16a-2
400 PLN
15956

1915 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 133, formularz poczty polowej wysłany za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej do Krakowa, kasownik "TABORI POSTAHIVATAL 133", obok pieczęć formacyjna "Oddział Poczty Polowej Dep. Wojsk. Feldpost-Abteilung der Mil. Sektion"; dodatkowo dwuwierszowy stempelek "Zenuriert Hauptpostamt"; według Berka znana jest jedna przesyłka legionowa wysłana za pośrednictwem tej poczty polowej (karta z 29.III.1915); ta karta jest drugą taką przesyłką, unikalny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


2 000 PLN
15957

1915 Legiony Polskie - formularz-pocztówka z reprodukcją na stronie widokowej znaczka "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA", wydany nakładem "Wiedeńskiej Delegacyi Samarytanina polskiego" (Kucharski K.33.) bardzo wysoki stopień rzadkości - 8 punktów!!! czysty w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
15958

1915 Legiony Polskie - "POCIĄG PROWIANTOWY 1/p KOLUMNA PROWIANTOWA LEG.POL." - wyraźnie odciśnięty unikalny stempel formacyjny - u Berka nieopisany !!! formularz wysłany 20.XI za pośrednictwem poczty polowej 355 do Podgórza (od 1915 dzielnicy Krakowa), parafka cenzora; niezwykle ciekawy walor w bardz dobrym stanie zachowania; temat - KOLEJ.


1 500 PLN
15959

1915 Legiony Polskie - formularz, wysłany 17.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "a") do Nowego Sącza, nadawcą jest - jak sam pisze - "emerytowany drużynowy skautów"; czytelna odbitka pieczęci formacyjnej z orłem "Kompanja Techniczna przy Komendzie Legionów Polskich", polski stempelek cenzury CENZUROWANE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SKAUTING.


250 PLN
15960

1915 korespondencja jeńców wojennych z terenów Rosji, karta pocztowa! a nie jak zazwyczaj specjalny formularz, datowana 6.V wysłana z obozu w Symbirsku do Salzburga; zwraca uwagę nietypowy, imienny stempelek cenzora w Symbirsku; stempelek cenzury austro-węgierskiego Czerwonego Krzyża z parafką cenzora; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
15961

1915 kartka na ozdobnym formularzu poczty polowej z Kutna do Niemiec.


80 PLN
15962

1915 Legiony Polskie - urzędowy formularz z napisem KOMISARYAT WOJSKOWY LEGIONÓW POLSKICH (Kucharski OK.1.), niezwykle rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


300 PLN
15963

1915 (?) Legiony Polskie - czysta koperta "firmowa" z orłem strzeleckim i napisem "WYDZIAŁ NACZELNY TOW. OPIEKI LEGIONOWEJ KRAKÓW" (Kucharski O.E.8.), bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
15964

1915 Legiony Polskie - formularz poczty polowej, wysłany 4.X ze Lwowa do Naczelnego Komitetu Narodowego w Piotrkowie, skąd 10.X, za pośrednictwem urzędu etapowego został przesłany do I Brygady na pocztę polową 118; stempelek cenzury lwowskiej; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
15965

1915 widokówka (Ostenda), wysłana 12.IX do Ostrowa za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 11 Dywizji Piechoty; dodatkowy stempelek w ramce "Soldatenbrief."; dobry stan zachowania.


40 PLN
15966

1915 Legiony Polskie - formularz poczty polowej z biura oficera werbunkowego w Dąbrowie do Departamentu Wojskowego NKN w Piotrkowie, wysłany 25.XII za pośrednictwem urzędu etapowego, pieczęć formacyjna z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH w Dąbrowej" (również na odwrocie); cenzura; bardzo dobry stan zachowania.


140 PLN
15967

1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 12.V za pośrednictwem urzędu w miejscowości Kęty do Centralnego Biura Ewidencyjno-Werbunkowego Departamentu Wojskowego NKN w Oświęcimiu, wyraźna odbitka stempla formacyjnego "Komenda placu" - u Berka nieopisanego! stempelki cenzury: polski, niemiecki i dodatkowo WEITERLEITEN; pieczęć kancelaryjna z datą 17.5.1917; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
15968

1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 12.IX za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie do miejscowości Rzęsna Polska, wyraźna odbitka stempla formacyjnego "Komenda 6.Szwadronu Ułanów Leg. Pol." z orłem - u Berka nieopisanego! polski stempelek cenzury CENZUROWANO na odwrocie rysunek ołówkiem; całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia).


200 PLN
15969

1915 Legiony Polskie - listownik poczty polowej wysłany 8.VIII z zapasowego szpitala wojskowego Czerwonego Krzyża w Karolinenthal (Karlín obecnie dzielnica Pragi) do Centralnego Biura Ewidencyjnego Legionów Polskich w Piotrkowie, formacyjny stempel szpitala "Reserve-Spital des roten Kreuzes in Karolinenthal MILITARPFLEGE", na odwrocie pieczęć kancelaryjna Biura Legionów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
15970

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 13.VIII z Krakowa do Stacji Zbiorczej Transportowej dla Polskich Legionistów w Morawskiej Ostrawie, przeadresowana do Dziedzic; stempelek cenzury krakowskiej.


30 PLN
SOLD
15971

1915 kartka ze stemplem poczty polowej K.u.K. Feldpostamt 355 20.XI.15 do Lwowa, stempel ten używała II Brygada Legionów Polskich pomiędzy 29.1.15 a 7.9.16, stempel z tym numerem zastąpił stempel z numerem 378, stempel "KOMENDA POLSKICH LEGIONÓW".


100 PLN
15972

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 30.IV przez żołnierza 2 pułku z węgierskiego szpitala wojskowego PASTEUR w miejscowości Kolozsvar do Witowa; przesyłka oznaczona stempelkiem "Militarplege"; w tym czasie (koniec kwietnia) II Brygadę dyslokowano nad granicę Besarabii, gdzie objęła ona obronę rejonu Czerniawki i Dobronocy (na pn.-wsch. od Czerniowic); całość z wczesnego, mało znanego i słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.


400 PLN
15973

1915 Legiony Polskie - bitwa pod Kirliababą, widokówka datowana 19.I, wysłana 20.I z miejscowości Felsővisón na Węgrzech do Witowa, w adresie nadawcy podano: "pułk II Baon I poczta polowa No2"; w dniach 18-22.I na rumuńskiej Bukowinie, 2 pułk toczył ciężkie walki z wojskami rosyjskimi pod miejscowością Kirlibaba, po pięciu dniach ciężkich walk Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się z Bramy Bukowińskiej co powstrzymało ich wkroczenie na Węgry; niezwykle rzadka całość z wczesnego, słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobrym stan zachowania.


800 PLN
15974

1915 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L.2., odbitka jednego z najwcześniejszych i najrzadziej spotykanych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 1.II z frontu karpackiego do Wiednia; fragment treści: "Kartkę od Ciebie dostałem na pozycyi gdy wróciłem z patrolu brodząc powyżej pasa w śniegu"; pomimo słabszej odbitki stempla niezwykle rzadka całość z wczesnego, mało znanego i słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.


900 PLN