Auction 40. General Government

18246

50 PLN
18247

1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
18248

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik, prawy górny znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.Ark.104I
150 PLN
18249

Fi.Ark.104II
350 PLN
18250

Fi.80; 38
50 PLN
18251

1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
40 PLN
18252

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie.

Fi.117-119
15 PLN
18253

1944 filatelistyczny list polecony ze stemplem okolicznościowym z Zakopanego.

Fi.117-19
400 PLN
18254

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce.

Fi.125
20 PLN
18255

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
18256

1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury.

20 PLN
18257

1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury.

20 PLN
18258

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

20 PLN
18259

20 PLN
18260

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
18261

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
18262

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
18263

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
18264

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
18265

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
18266

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
250 PLN
18267

1944 widoki, nie wprowadzona do obiegu seria tzw. "górali", czysta z lekkimi śladami podlepek.

Fi.I-III
1 800 PLN