The auction will start on 19.04.2024

Auction 40. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18206

1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka.

Fi.67
50 PLN
18207

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
18208

1942 kasownik propagandowy typ VIIc - Czestochowa Distr. Radom na kartce z Częstochowy 29.9.42, czysto odbity stempel.

Fi.72, 73
220 PLN
18209

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
18210

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, znaczek za 1,60 zł. z pięknym abklatschem.

Fi.88
100 PLN
18211

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
18212

1942 53 urodziny A.Hitlera, najrzadsza cięta seria GG, tu oferowana w parkach (w tym dwa znaczki marginesowe) i tak jak wydano na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Mi.5100 euro).

Fi.89-91 nz
Mi.89-91 U 
15 000 PLN
18213

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
18214

1942 zestaw znaczków z kasownikami pośrednictw pocztowych.


40 PLN
18215

1942 parka znaczków opłaty radiowej w pięknym stanie.


90 PLN
SOLD
18216

1942 Kenkarta, wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania.


30 PLN
18217

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.


20 PLN
18218

1942 niemiecka winietka propagandowa na wycinku z koperty.


80 PLN
18219

1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza.


80 PLN
18220

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 12.VI.1943 ze Lwowa na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
60 PLN
18221

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
50 PLN
18222

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
18223

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, datowana 16.VI, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek skasowano 17.VI w Nisku; dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
SOLD
18224

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
18225

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
18226

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9III; 22
30 PLN
18227

1942 karta służbowa z obiegu pocztowego wysłana z Krakowa 3.6.42 do Warszawy.

Fi.CpU4
300 PLN
18228

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
18229

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
18230

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
18231

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY.

Fi.45; 28
80 PLN
18232

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
18233

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
20 PLN
18234

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
40 PLN
18235

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 11.12.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka dwukrotnie zagięta.

Fi.77, Cp9
150 PLN
18236

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 21.4.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka złamana w połowie.

Fi.77, Cp9
120 PLN
18237

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
60 PLN
18238

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
18239

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
18240

1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
35 PLN
18241

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U 
80 PLN
18242

1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury.


20 PLN
18243

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z gapą na górnym marginesie.


25 PLN
18244

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.


250 PLN
18245

1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy.


70 PLN