The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 40. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18166

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
80 PLN
18167

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
35 PLN
18168

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
18169

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
18170

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
30 PLN
18171

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
30 PLN
18172

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
60 PLN
18173

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
40 PLN
18174

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU1A
250 PLN
18175

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
18176

1940 kartka pocztowa dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku z nadrukiem formularza biura wysyłkowego znaczków z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.CpU2II
1 200 PLN
18177

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU3
100 PLN
18178

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
350 PLN
18179

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
100 PLN
18180

1940 cyfry w ornamencie, znaczek doręczeniowy GG na listowniku, wysłanym 31.III.1941 z oflagu IIC do miejscowości Węgrzce, w której nie było placówki pocztowej; poczta była doręczna tylko do miejscowości Prądnik Czerwony, skąd przesyłki adresowane do okolicznych miejscowości dostarczały władze gminne; za doręczenie pobierano stosowną opłatę, dokumentowaną znaczkiem doręczeniowym - tu za 10 fen, skasowanym dwuwierszowym stemplem "Pośrednictwo Pocztowe/ Węgrzce"; znaczki te stosowano krótko, tylko w okresie 1.XII.1940 - 1.III.1942, spotyka się je prawie wyłącznie stemplowane grzecznościowo lub na korespondencji filatelistycznej, przesyłki z oryginalnego obiegu należą do niezwykle rzadkich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (wokół znaczka niewielkie przebarwienia); z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz.

Fi.D1
800 PLN
18181

1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku.

Fi.U1-15
50 PLN
18182

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
18183

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
700 PLN
18184

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych.

Fi.11
35 PLN
18185

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12
25 PLN
18186

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
80 PLN
18187

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
18188

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.42; 10
30 PLN
18189

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
150 PLN
18190

1941 niebieski znaczek za 2 zł z krakowskim Barbakanem z "gapą" na karcie, ostemplowany 1.VIII we Lwowie kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji.

Fi.63; 10
40 PLN
18191

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
18192

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.65s; 9a
100 PLN
18193

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
50 PLN
18194

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
60 PLN
18195

1941 portret Hitlera, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
18196

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-82; 14
30 PLN
18197

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na kartach, ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.71-82; 14
27 PLN
SOLD
18198

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu.

Fi.75
20 PLN
18199

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.


20 PLN
18200

1941 kartka polecona z Tarnobrzegu 26.III.41, dziury.


20 PLN
18201

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


60 PLN
18202

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a 
40 PLN
18203

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
50 PLN
18204

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
18205

1942 3. rocznica utworzenia GG, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN