Auction 39. Polish People's Republic 1952-1989

14346

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek za 60 gr., blok legitymacyjny.

Fi.1088
Mi.1232
35 PLN
14347

Fi.1088
Mi.1232
70 PLN
14348

1961 Wielcy Polacy - Kazimierz Wielki, znaczek za 60 gr., blok legitymacyjny.

Fi.1089
Mi.1233
35 PLN
14349

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48
60 PLN
14350

Fi.1117
Mi.1261
120 PLN
14351

Fi.1121
Mi.1265
140 PLN
14352

Fi.1123
Mi.1268
450 PLN
14353

Fi.1131
Mi.1276
240 PLN
14354

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert.

Fi.1132-1143
Mi.1277-1288
40 PLN
14355

1961 owady chronione, znaczek za 5,60 zł. z błędem na poz.13 "Chorągiewka przy zł", gwarancja.

Fi.1143s
Mi.1288
40 PLN
14356

1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080, Bl.23).

120 PLN
14357

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych "Intermess II", bloki w dwóch typach, na papierze ze znakiem wodnym III.5.

Fi.Bl.23I, II
Mi.Bl.25
20 PLN
14358

1962 pokaz znaczka - mjr. Jurij Gagarin pierwszy kosmonauta, znaczki na specjalnej numerowanej kopercie ostemplowane okolicznościowo 12.IV w Warszawie.

Fi.1082-1083
Mi.1226-1227
20 PLN
14359

1962 Miesiąc Oszczędności - pamiątkowy klaser wydany nakładem Powszechnej Kasy Oszczędności.

Fi.1117-1121
Mi.1261-1265
35 PLN
14360

1962 rocznik znaczków czystych (z arkusikiem FIP i blokiem kosmicznym na obydwu odmianach papieru).

Fi.1144-1221 + Ark.1
Mi.1289-1369 + Klb.1
85 PLN
14361

1962-1963 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom V; aby ułatwić zakup wyłączono z niego: arkusiki FIS (Ark.1149-51a), bloki 27a i b i 29I i II; można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 220 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144a-1308
Mi.1289-1456
160 PLN
14362

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, ozdobny arkusik drukowany na bibułkowej przekładce międzyryzowej, znane nieliczne egzemplarze, fotoatest.

Fi.1149as ark.
Mi.1297
3 500 PLN
14363

Fi.1189Pw
Mi.1337Zf
30 PLN
14364

1962 Dzień FIP, arkusiki w dwóch typach różniących się odległością napisu na górnym marginesie, a górna krawędzią arkusika.

Fi.1198 ark.I+II
Mi.1337
80 PLN
14365

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
14366

1962 Rok Korczakowski, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1209
Mi.1357
30 PLN
14367

1962 Rok Korczakowski, znaczek za 40 gr. z błędem "uszkodzone S w JANUSZ" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1209s
Mi.1357
30 PLN
14368

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-1151a, b + Bl.24).

80 PLN
14369

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, niekatalogowany dotąd arkusik za 1.50 zł na bibułkowej przekładce międzyryzowej zamiast na normalnym papierze, fotoatest.

Fi.Ark.1151as
Mi.Klb.1296C
2 800 PLN
14370

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, zestaw arkusików o napisach na górnym marginesie odległych od górnej krawędzi o: 4,5mm; 5mm; 5,5mm; 6mm; 6,5mm.

Fi.Ark.1189
Mi.Klb.1337
400 PLN
14371

Fi.Bl.24s
Mi.Bl.26
40 PLN
14372

Fi.Bl.24t
Mi.Bl.26
40 PLN
14373

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, blok na papierze białym i żółtawym.

Fi.bl.26a, b
Mi.Bl.28
15 PLN
14374

1963 karnet - "700 LAT MIASTA ŻNINA".

Fi.1046
Mi.1190
40 PLN
14375

Fi.1051
Mi.1195
10 PLN
14376

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk.

Fi.1054ND
Mi.1210ND
110 PLN
14377

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, bardzo rzadki kasowany okolicznościowo czarnodruk.

Fi.1054ND
Mi.1210ND
300 PLN
14378

1963 karnet - "EUROPEJSKA WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH", czarnodruk.

Fi.1054ND
Mi.1210ND
250 PLN
14379

1963 "PIĘCIOLECIE I-GO REAKTORA ATOMOWEGO EWA" Otwock, znaczek na numerowanej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 14.VI.

Fi.1092
Mi.1235
20 PLN
14380

1963 100 rocznica Powstania Styczniowego - R.Traugutt, marginesowy czworoblok znaczków za 60 gr., lewy dolny z błędem na poz.13 "uszkodzone R w Traugutt", gwarancja.

Fi.1222s+1222
Mi.1370
40 PLN
14381

1963 walka z głodem na świecie, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.7, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1225
Mi.1373
140 PLN
14382

1963 "SESJA NAUKOWA 500-LECIA BITWY MORSKIEJ NA ZALEWIE WIŚLANYM" Elbląg, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 15.IX; temat-ŻAGLOWCE.

Fi.1240
Mi.1388
20 PLN
14383

1963 gady i płazy, narożny znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim, szczególnie na czystym znaczku, brakiem koloru czarnego (Mi.kas -.- , czysty nienotowany), gwarancja Schmutz.

Fi.1248s
Mi.1396F
1 000 PLN
14384

1963 "XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku" Gdańsk 1, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 25.VII na 2 ozdobnych kopertach; na znaczku za 1,55 zł błąd "białe kółeczko na Żurawiu".

Fi.1257-1262
Mi.1405-1410A
30 PLN
14385

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek za 1,55 zł z błędem "dwukrotnie przerwana górna szpada" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1261t
Mi.1409A
30 PLN