Auction 39. Polish People's Republic 1952-1989

14146

1953 Bitwa pod Grunwaldem, staloryt - odbitka z wklęsłodrukowej kliszy kreskowej w kolorze szarozielonym, sygnowana, niezwykła praca dyplomowa Czesława Słani na ASP w Krakowie, która przyczyniła się do przyznania mu tytułu "summa cum laude" (z najwyższą pochwałą), ujawniła wielki talent tego wybitnego twórcy, wspaniały walor do zbioru tematycznego, fotoopinia Schmutz.

3 200 PLN
14147

1953 stempel okolicznościowy Międzynarodowych Regat Żeglarskich.

10 PLN
14148

1953 stempel okolicznościowy umowy międzyrządowej z ZSRR.

10 PLN
14149

1953 stempel propagandowy "Zbiórka złomu to obowiązek obywatelski".

10 PLN
14150

1954 stempel okolicznościowy Zawodów Szybowcowych w Lesznie.

Fi.712
Mi.851
10 PLN
14151

1954 wydanie lotnicze, oba znaczki z podwójnym moletowaniem WARSZAWA, gwarancja Więcław.

Fi.719s
Mi.859I
650 PLN
14152

1954 karnet - "500 LECIE POWROTU POMORZA DO POLSKI".

Fi.732-736
Mi.872-876
35 PLN
14153

1954 znaczek z podwójnym L w OLSZTYN, gwarancja Krawczyk.

Fi.736s
Mi.876
50 PLN
14154

1954 "podwójne L w OLSZTYN" - znaczek na liście poleconym wysłanym 8.VIII.1955 z Białegostoku do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.736s
Mi.876
40 PLN
14155

1954 500 lecie powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1.55 zł. z podwójnym moletowaniem "L" w OLSZTYN, gwarancja.

Fi.736s
Mi.876
15 PLN
14156

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z potrójnym L w OLSZTYN.

Fi.736u
Mi.876
200 PLN
14157

1954 stempel okolicznościowy konkursu im. Fryderyka Chopina.

Fi.737
Mi.879
10 PLN
14158

1954 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 8.XI w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 54 031).

Fi.737
Mi.879
15 PLN
14159

1954 karnet - "V KONKURS PIANISTYCZNY im. FRYDERYKA CHOPINA w WARSZAWIE".

Fi.737-739
Mi.879-881
50 PLN
14160

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 40 gr. w kolorze szarym, gwarancja Krawczyk.

Fi.740
Mi.882
400 PLN
14161

1954 FDC 160. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego.

Fi.741
Mi.883
10 PLN
14162

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim.

Fi.741s
Mi.883P
120 PLN
14163

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Mi.100 euro), gwarancja Falkowski.

Fi.741s
Mi.883P
200 PLN
14164

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim z pocztowego obiegu.

Fi.741s
Mi.883P
150 PLN
14165

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, niebieski znaczek za 60 gr., w kolorze odmiennym od definitywnego, autorstwa Czesława Słani na liście poleconym wysłanym 5.XII z Ursusa do Warszawy, kasownik odbiorczy; znaczki kasowane tej odmiany, spotyka się bardzo rzadko, listy należą do prawdziwych rzadkości współczesnej polskiej filatelistyki; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.741s, 713a, 740
Mi.883P, 852, 882&nb
1 200 PLN
14166

1954 zwierzęta chronione, blok legitymacyjny.

Fi.746A
Mi.888B
35 PLN
14167

1954 FDC - "10-lecie PRL", 5 kopert, seria 10 znaczkowa.

Fi.747-756
Mi.889-896
140 PLN
14168

1954 stempel okolicznościowy 600-lecia miasta Rzeszowa.

10 PLN
14169

1954 stempel okolicznościowy Narady Rzemiosła.

10 PLN
14170

1954 stempel okolicznościowy Zjazdu SD.

10 PLN
14171

1954 stempel okolicznościowy Wystawy Rolnicza w Rzeszowie.

10 PLN
14172

1954 rocznik kopert FDC (bez bloku "niebieskiego").

550 PLN
14173

1954 stempel okolicznościowy Wystawy Przemysłu Drobnego i Rzemiosła.

10 PLN
14174

1954 stempel okolicznościowy Dnia Kobiet.

10 PLN
14175

1954 stempel okolicznościowy II Zjazdu PZPR.

10 PLN
14176

1954 stempel okolicznościowy Krajowej Wystawy Wynalazczości.

10 PLN
14177

1954-1989 ssaki, gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.151 euro).

210 PLN
14178

1954 III Zjazd PZF, blok czysty.

Fi.Bl.13
60 PLN
14179

1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy - "zielony" (Mi.50 euro, Fi.90.-).

Fi.Bl.13
60 PLN
14180

1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, gwarancja.

Fi.Bl.13 NDs
Mi.Bl.AI DP
680 PLN
14181

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy z podwójnym moletowaniem, kasowany w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.Bl.13s
Mi.Bl.13 DP
50 PLN
14182

1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.13s
Mi.Bl.13 DP
120 PLN
14183

1954 III Zjazd PZF, blok czysty z podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.13s
Mi.Bl.12 DP
80 PLN
14184

1954 III Zjazd PZF, rzadki kasowany obiegowo blok z lekkim podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, liczony jak zwykły.

Fi.Bl.13(s)
Mi.Bl.13 (DP)
70 PLN
14185

1955 stempel okolicznościowy Szybowcowych Mistrzostw Polski.

Fi.712
Mi.851
10 PLN