Auction 38. Postal stationery

9725

1937 całostka z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym N, nieostre narożniki.

Fi.Cp72
10 PLN
9726

Fi.Cp74
80 PLN
9727

1937 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp74
80 PLN
9728

1937 całostka z ilustracją 20 z Sarn do Ameryki, treść pisana w języku hebrajskim.

Fi.Cp76
20 PLN
9729

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, długość napisu 53mm.

Fi.Cp78I
15 PLN
9730

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe I, sygnatura (VI-1938); przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78I
10 PLN
9731

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, sygnatura (X-1938).

Fi.Cp80
30 PLN
9732

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
20 PLN
9733

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE, sygnatura (X-1938).

Fi.Cp81
25 PLN
9734

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 15.

Fi.Cp86
45 PLN
9735

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp86
40 PLN
9736

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 19; minimalne, prawie niedostrzegalne przebarwienia.

Fi.Cp86
40 PLN
9737

Fi.Cp86
40 PLN
9738

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
9739

1944 wydanie prowizoryczne, Mikołaj Kopernik.

Fi.Cp89
300 PLN
9740

1944 wydanie prowizoryczne, Maria Skłodowska - Curie, Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911.

Fi.Cp89
200 PLN
9741

1944 wydanie prowizoryczne, Fryderyk Chopin.

Fi.Cp89
300 PLN
9742

Fi.Cp94A
30 PLN
9743

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.VIII.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI
15 PLN
9744

Fi.Cp95AII
40 PLN
9745

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.III z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
9746

Fi.Cp96IIa
35 PLN
9747

1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp97-98
70 PLN
9748

1947 stempel muzeum w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
10 PLN
9749

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
9750

Fi.Cp109I
40 PLN
9751

Fi.Cp109II
15 PLN
9752

1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 14, rzadka sygnatura XII.49 z wyróżnikiem "6" po ilości zamówienia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp109II
110 PLN
9753

Fi.Cp115
150 PLN
9754

Fi.Cp117
180 PLN
9755

1949 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej wartości "10 zł" na karcie ze znakiem opłaty "Polacy walczący w Hiszpanii" - jedna z najrzadszych całostek polskich (nakład 2144 sztuk), z oryginalnego obiegu pocztowego unikalna, wysłana 15.III.1950 z Brzeska do Krakowa; piękny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp118
2 500 PLN
9756

1949 wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, sygnatura VIII.47, hasło propagandowe 16b; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp119 Ib
500 PLN
9757

Fi.Cp124
50 PLN
9758

Fi.Cp125
15 PLN
9759

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
9760

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
9761

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
12 PLN
9762

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
9763

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
12 PLN
9764

1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe C.

Fi.Ck14xa
40 PLN