9725 |
1937 całostka z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym N, nieostre narożniki. | Fi.Cp72 |
| 10 PLN SOLD | |
9726 |
| 80 PLN | |
9727 |
1937 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym O. | Fi.Cp74 |
| 80 PLN | |
9728 |
1937 całostka z ilustracją 20 z Sarn do Ameryki, treść pisana w języku hebrajskim. | Fi.Cp76 |
| 20 PLN | |
9729 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, długość napisu 53mm. | Fi.Cp78I |
| 15 PLN | |
9730 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe I, sygnatura (VI-1938); przybrudzenia na froncie. | Fi.Cp78I |
| 10 PLN | |
9731 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, sygnatura (X-1938). | Fi.Cp80 |
| 30 PLN | |
9732 |
| 20 PLN | |
9733 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE, sygnatura (X-1938). | Fi.Cp81 |
| 25 PLN | |
9734 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 15. | Fi.Cp86 |
| 45 PLN SOLD | |
9735 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 23. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN SOLD | |
9736 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 19; minimalne, prawie niedostrzegalne przebarwienia. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN SOLD | |
9737 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51; minimalne, prawie niedostrzegalne przebarwienia. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN | |
9738 |
1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec. | Fi.Ck10 |
| 10 PLN | |
9739 |
1944 wydanie prowizoryczne, Mikołaj Kopernik. | Fi.Cp89 |
| 300 PLN | |
9740 |
1944 wydanie prowizoryczne, Maria Skłodowska - Curie, Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911. | Fi.Cp89 |
| 200 PLN | |
9741 |
1944 wydanie prowizoryczne, Fryderyk Chopin. | Fi.Cp89 |
| 300 PLN | |
9742 |
| 30 PLN | |
9743 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.VIII.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy. | Fi.Cp95AI |
| 15 PLN | |
9744 |
| 40 PLN | |
9745 |
1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.III z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp96IA |
| 10 PLN | |
9746 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym, hasło propagandowe 12, napis "Ob". | Fi.Cp96IIa |
| 35 PLN | |
9747 |
1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp97-98 |
| 70 PLN | |
9748 |
1947 stempel muzeum w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 10 PLN | |
9749 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-). | Fi.Cp106 |
| 1 250 PLN | |
9750 |
| 40 PLN | |
9751 |
| 15 PLN SOLD | |
9752 |
1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 14, rzadka sygnatura XII.49 z wyróżnikiem "6" po ilości zamówienia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp109II |
| 110 PLN SOLD | |
9753 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp115 |
| 150 PLN | |
9754 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 3 kart 101 z nadrukami typu 3, ilustracje w kolorach: niebieskim, zielonym, oliwkowym, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CHOPIN. | Fi.Cp117 |
| 180 PLN | |
9755 |
1949 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej wartości "10 zł" na karcie ze znakiem opłaty "Polacy walczący w Hiszpanii" - jedna z najrzadszych całostek polskich (nakład 2144 sztuk), z oryginalnego obiegu pocztowego unikalna, wysłana 15.III.1950 z Brzeska do Krakowa; piękny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp118 |
| 2 500 PLN | |
9756 |
1949 wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, sygnatura VIII.47, hasło propagandowe 16b; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp119 Ib |
| 500 PLN | |
9757 |
1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr. na odbudowę Warszawy), wysłana 26.I.1952 z Krynicy do Krakowa. | Fi.Cp124 |
| 50 PLN | |
9758 |
1951 karta ze znakiem opłaty portret Bieruta (jak zn.537), sygnatura (VII.52), hasło propagandowe 20b, dofrankowana i wysłana 21.XII.1953 z Łodzi do Warszawy. | Fi.Cp125 |
| 15 PLN | |
9759 |
1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł). | Fi.Cp125-130 |
| 130 PLN | |
9760 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | Fi.Cp126 |
| 15 PLN | |
9761 |
1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych. | Fi.Cp127 |
| 12 PLN | |
9762 |
| 15 PLN | |
9763 |
1951 propaganda PKO. | Fi.Cp130 |
| 12 PLN | |
9764 |
| 40 PLN | |