Auction 33. Overprint editions 1918-1919

5395

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "HAI zamiast HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27a B6
Mi.26
40 PLN
5396

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcona litera S", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B8
Mi.26
50 PLN
5397

Fi.27b
Mi.26
161 PLN
5398

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze szaroniebieskim, gwarancja Schmutz.

Fi.27b
Mi.26
280 PLN
5399

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.27b
Mi.26
120 PLN
5400

Fi.28
Mi.27
80 PLN
5401

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 40 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak TA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28 B10
Mi.27
200 PLN
5402

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 30 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "zniekształcony orzeł", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28 B10
Mi.27
100 PLN
5403

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk z poz. 10 "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.27
50 PLN
5404

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "uszkodzony orzeł", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28 B9
Mi.27
200 PLN
5405

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, niewielkie załamanie widoczne tylko na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
380 PLN
5406

Fi.28 No B10
Mi.26 K
600 PLN
5407

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z podwójnym nadrukiem - jednym normalnym z poz.23 i odwróconym z poz. 28, bardzo rzadkie, gwarancja Mikulski i atest Schmutz.

Fi.28 Non
Mi.26 DK
7 500 PLN
5408

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.29
Mi.28
20 PLN
5409

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z uszkodzonymi literami wyrazu POLSKA, gwarancja Gryżewski.

Fi.29
Mi.28
50 PLN
5410

Fi.29
Mi.28
20 PLN
5411

Fi.29
Mi.28
20 PLN
5412

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "brak TA", niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29 B10
Mi.28
50 PLN
5413

Fi.29 B10
Mi.28
35 PLN
5414

Fi.29 B10
Mi.28
45 PLN
5415

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.19 "uszkodzone PO w POLSKA", gwarancja.

Fi.29 B22
Mi.28
30 PLN
5416

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29 B9
Mi.28
40 PLN
5417

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Rachmanow, Mikulski, Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
150 PLN
5418

450 PLN
5419

1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem 15 hal. z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 6.III.1919 z Lublina do Zakopanego, nadawcą jest Alfred Lityński zoolog i hydrobiolog, badacz fauny stawów tatrzańskich, współzałożyciel, sekretarz i jeden z najaktywniejszych członków Sekcji Przyrodniczej Towarzystwa Tatrzańskiego, służył w Legionach, po opuszczeniu Zakopanego przenosi się do Lublina, w czasie okupacji należy do AK, umiera w 1945 w transporcie kolejowym w Smoleńsku; karty tego wydania z niefilatelistycznego obiegu pocztowego są niezwykle rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania; sygnowana na odwrocie MK, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp.4
800 PLN
5420

Fi.30
Mi.29
1 000 PLN
5421

Fi.30
Mi.29
1 000 PLN
5422

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.30B1
Mi.29
1 800 PLN
5423

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.30 "uszkodzone A", nakład 23 szt. - zachowało się kilkanaście, delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, gwarancja z opisem Mikstein, Schmutz.

Fi.30 B3
Mi.29
3 000 PLN
5424

Fi.31
Mi.30
1 100 PLN
5425

Fi.31
Mi.30
1 000 PLN
5426

Fi.31
Mi.30
1 100 PLN
5427

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
1 600 PLN
5428

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", znaczków z tym błędem przedrukowano około 21 sztuk, a znaczków stemplowanych może istnieć kilka, bardzo rzadkie, gwarancja Jungjohann.

Fi.31 B3
Mi.30
3 200 PLN
5429

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I poz. 12, gwarancja Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
80 PLN
5430

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 92, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.32I
Mi.31
100 PLN
5431

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 46 - uszkodzone PP, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
190 PLN
5432

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 6 - uszkodzone PP, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
190 PLN
5433

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
5434

Fi.32I B
Mi.31
520 PLN