Auction 32. Postal stationery

3743

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp32
25 PLN
3744

1920 całostka na kartonie piaskowym, linia dzieląca między literami "A" i "P", linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy pismem grubym, złamana linia dzieląca; czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
80 PLN
3745

1920 wydanie obiegowe, na odwrocie ślady po podlepkach.

Fi.Cp32
10 PLN
3746

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
108 PLN
3747

Fi.Cp37
190 PLN
3748

Fi.Ct4
60 PLN
3749

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct 4
75 PLN
3750

1921-1922 karta do obrotu krajowego, egzemplarz makulaturowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp38
54 PLN
3751

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 98,5 mm, wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew.

Fi.Cp40I
20 PLN
3752

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 96 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40II
60 PLN
3753

1921 kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
45 PLN
3754

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
100 PLN
3755

Fi.Ct11
800 PLN
3756

1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 10 mk "Siewca" - w kolorze ciemnoniebieskim, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaczki skasowane 28.VIII w Łodzi, ślady archiwizacji.

Fi.Ct6a
40 PLN
3757

1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", skasowane 30.XI w Warszawie.

Fi.Ct7
45 PLN
3758

1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", z miejscowości Posada Olchowska; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct7
70 PLN
3759

1922 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct 7
75 PLN
3760

1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej.

Fi.Ct8, 126
65 PLN
3761

1923 po wyczerpaniu się zapasu pokwitowań telegraficznych starych emisji i w związku ze zmieniającymi się często opłatami, przygotowano formularze bezznaczkowe; prezentowany z okresu inflacji (opłata 320.000), na telegram nadany 24.XII; na odwrocie obliczenia porta; pionowe zgięcie.

100 PLN
3762

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

500 PLN
3763

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk., na odwrocie wyliczenie porta.

Fi.Ct8
50 PLN
3764

1923 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct 8
75 PLN
3765

Fi.Ct 8
75 PLN
3766

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk., na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct9
60 PLN
3767

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk., z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct9
80 PLN
3768

1924 pokwitowanie telegraficzne.

75 PLN
3769

1924 kartka ze Starogardu 18.8.24 do Torunia, całostka wydania z 1921 roku użyta jako kartka.

Fi.Cp38
30 PLN
3770

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
3771

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
3772

Fi.Cp43I
10 PLN
3773

Fi.Cp46
10 PLN
3774

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
3775

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
3776

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
3777

Fi.Cp49
200 PLN
3778

1928 Henryk Sienkiewicz, dofrankowana całostka z hasłem propagandowym, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 6.VII.1932 z Łucka do Warszawy, interesująca treść; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp49IA
60 PLN
3779

Fi.Cp48I
10 PLN
3780

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład; dofrankowana, wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50I
50 PLN
3781

Fi.Cp50II
50 PLN
3782

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 9, sygnatura XI-1931 długości 37,5 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIa
50 PLN