Auction 32. Communist Poland 1945-1952

2826

1945 polecony list lotniczy z Warszawy .I.45 do USA, opłatę pobrano w gotówce - odpowiednia adnotacja na froncie koperty, stempel cenzury wojskowej 552 - rzadki orzeł w koronie, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja.

90 PLN
2827

1945 "Polish Camp/ Bad Harzburg" list przesłany 1.X za pośrednictwem Poczty Polskiej w Northeim do Warszawy, cenzura wojskowa nr.1554, koperta uszkodzona.

50 PLN
2828

1945 cenzura wojskowa 1262, list lotniczy, wysłany 4.XII ze Szkocji do Warszawy, rozpieczętowany i ponownie zaklejony przez cenzurę.

80 PLN
2829

1945 cenzura wojskowa 1704, list urzędowy, zwolniony od opłaty pocztowej, wysłany 26.VII z Białegostoku do Warszawy, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość.

80 PLN
2830

1945 Opłata pocztowa kredytowa, urzędowy list polecony wysłany 29.VIII z Rzeszowa do Warszawy, zwraca uwagę unarodowiona erka; kasowniki odbiorcze.

50 PLN
2831

1945 "Opłata kredytowana rozp. RKPT Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 6.II przez Ministerstwo Aprowizacji w Lublinie adresowany do Przeworska; stempelek cenzury wojskowej nr.8, kasownik odbiorczy; koperta z lewej strony mocno przycięta.

80 PLN
2832

1945 obóz pracy przymusowej Teplitz - Schonau II w Schlossberg, karta pocztowa z obozu, wysłana 11.I do Lelowa znajdującego się już na wyzwolonym spod okupacji niemieckiej terenie; urzędnik Poczty Polskiej lub cenzor wymazali znak opłaty z Hitlerem; nietypowa cenzura z wpisanym ręcznie numerem 351a, gwarancja.

350 PLN
2833

1945 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.

60 PLN
2834

1945 list lotniczy z Francji do Warszawy ze stemplem cenzury wojskowej nr 1373.

70 PLN
2835

1945 "Opłata gotówką 3 zł" list polecony wysłany 4.IV z Ostrowa Wielkopolskiego do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.832; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Rachmanow.

200 PLN
2836

1945 wydanie prowizoryczne - oficjalny formularz bez znaku opłaty, przesłany 3.III miejscowo w Łodzi, idealnie odciśnięty stempelek cenzury wojskowej nr.833; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor o ładnym obiegu pocztowym spotykany tylko wyjątkowo; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.CfpVII
350 PLN
2837

1946 list polecony z Łodzi 8.3.46 do Białej Podlaskiej, cięty znaczek za 1 zł.

Fi.364, 377A, 389
Mi.395, 410, 422&nbs
60 PLN
2838

1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy.

Fi.378
Mi.411
15 PLN
2839

1946 kartka z Wałbrzycha 27.8.46 do Lublina, widokówka Wałbrzych.

Fi.380
Mi.414
15 PLN
2840

1946 list polecony z Łodzi do Puław.

Fi.384
Mi.417
10 PLN
2841

1946 list polecony z Gliwic do Anglii ze stemplem urzędu cenzury 3216.

Fi.384
Mi.418
50 PLN
2842

1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ - DNI SZCZECINA" Szczecin 1, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV.

Fi.385
Mi.419
20 PLN
2843

1946 lotniczy list polecony z Warszawy 17.V.46 do USA, stempel urzędu cenzury 3267 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie, gwarancja.

Fi.388, 398
Mi.421, 431
180 PLN
2844

1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku).

Fi.388-415c
Mi.421-450
280 PLN
2845

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja.

Fi.388 B
Mi.421
30 PLN
2846

1946 "WARSZAWA WOLNA", 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 8.V z agencji pocztowo telegraficznej w miejscowości Lędziny do Pszczyny, znaczek uszkodzony, ogólne dobry stan zachowania.

Fi.389
Mi.422
80 PLN
2847

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami na poz.40 "przerwane 7" i "uszkodzony nosek 1", gwarancja i opis.

Fi.389 B
Mi.422
30 PLN
2848

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja i opis.

Fi.389 B
Mi.422
30 PLN
2849

1946 "WARSZAWA WOLNA", 6 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.II z miejscowości Mieszna koło Węgrowa do Płocka; słabszy stan zachowania.

Fi.391, 377
Mi.424, 410
40 PLN
2850

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja.

Fi.393 B
Mi.426
30 PLN
2851

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
2852

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja.

Fi.398, 379A
Mi.431, 412B
60 PLN
2853

Fi.398, 381, 384
Mi.415, 418, 431&nbs
120 PLN
2854

1946 ekspres polecony z Mielca do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.398, 411
Mi.431, 444
120 PLN
2855

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 19.I.1948 z Chełmna do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.400
Mi.433
20 PLN
2856

1946 1 rocznica zwycięstwa, cięty znaczek za 3 zł., duży margines wokół, lekko spękana guma, na podlepce.

Fi.405 nz
Mi.438 U
60 PLN
2857

Fi.406
Mi.440
120 PLN
2858

1946 list polecony z Turawy 20.8.46 do Bytomia.

Fi.406, 407
Mi.439, 440
130 PLN
2859

1946 Święto Morza, próba znaczka za 6+4 zł. z widokiem portu w Szczecinie, gwarancja.

Fi.406 P
Mi.440
300 PLN
2860

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.406y
Mi.440
80 PLN
2861

1946 Święto Morza, czworoblok na grubym papierze y.

Fi.406y
Mi.440
300 PLN
2862

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 13.XII z Katowic do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.408a
Mi.441a
15 PLN
2863

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, list polecony, wysłany 18.IX ze Szczecina do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
2864

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł (oliwkowy) - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 9.XI z Olsztynka do Londynu.

Fi.408a
Mi.441a
20 PLN
2865

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - prywatna perforacja - parka pionowa (dolny znaczek uszkodzony) na liście poleconym wysłanym 17.II.1947 z miejscowości Sejny do Warszawy, kasownik odbiorczy, gwarancja.

Fi.408a
Mi.441a
120 PLN