Auction 18. Postal stationery

6899

1953 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, NADAWCA i trzy linie, hasło propagandowe G.

Fi.Ck16a2
30 PLN
6900

1953 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, NADAWCA i trzy linie, hasło propagandowe D.

Fi.Ck16a2
25 PLN
6901

1953 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, NADAWCA i trzy linie, hasło propagandowe C.

Fi.Ck16a2
25 PLN
6902

1953 rocznik - 13 kart, w tym po 6 sztuk Cp135 i 136 (6 haseł).

Fi.Cp135-137
200 PLN
6903

1955 Światowy Festiwal Młodzieży.

Fi.Cp 140
10 PLN
6904

1955 całostka z sygnaturą VI.56.

Fi.Cp 138
35 PLN
6905

1955 całostka z sygnaturą X.58.

Fi.Cp 138
35 PLN
6906

Fi.Cp 138
35 PLN
6907

1955 całostka z sygnaturą V.58.

Fi.Cp 138
30 PLN
6908

1955 całostka z sygnaturą I.58.

Fi.Cp 138
30 PLN
6909

1955 całostka z sygnaturą IX.56.

Fi.Cp 138
30 PLN
6910

1955 całostka z sygnaturą XII.55.

Fi.Cp 138
35 PLN
6911

1955 całostka z sygnaturą III.55.

Fi.Cp 138
20 PLN
6912

1955 festiwal młodzieży, całostka.

Fi.Cp 139
10 PLN
6913

1955 rocznik - 3 karty.

Fi.Cp138-140
35 PLN
6914

1955 całostka z sygnaturą IX.57.

Fi.Cp 138
20 PLN
6915

1956 koperta FDC.

Fi.850
Mi.993
10 PLN
6916

1956 całostka wydania prowizorycznego, gwarancja.

60 PLN
6917

1956 całostka wydania prowizorycznego z podwójnym nadrukiem nowej wartości a następnie znaku X, gwarancja.

200 PLN
6918

1956 całostka ilustrowana wykorzystana jako etykieta do worka pocztowego. Tematyka religijna tej karty nie odpowiadała władzy ludowej, karty wycofano bardzo szybko z obiegu i wykorzystywano do sporządzania etykiet do workow pocztowych, karta uszkodzona przy rozklejaniu, bardzo rzadka, gwarancja.

Fi.Cp 105
1 000 PLN
6919

1956 całostka z opłaconą odpowiedzią z błędem "miejsee zamiast miejsce".

Fi.Cp144
35 PLN
6920

1956 całostka z sygnaturą I.58.

Fi.Cp 144
50 PLN
6921

1956 festiwal sztuki, komplet dwóch całostek.

Fi.Cp 143I, II
20 PLN
6922

1956 Targi Poznańskie, komplet dwóch całostek.

Fi.Cp 142I, II
20 PLN
6923

1956 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp 141
10 PLN
6924

Fi.Cp 117 b
100 PLN
6925

1956 całosta wydania prowizorycznego, gwarancja.

Fi.Cp 117 d
100 PLN
6926

Fi.Cp 117 c
100 PLN
6927

1956 rocznik - 6 kart.

Fi.Cp141-144
65 PLN
6928

1957 50-lecie polskiego narciarstwa, koperta FDC.

Fi.851-53
Mi.995-97
10 PLN
6929

1957 ONZ, koperta FDC.

Fi.854-56 B
Mi.998-1000 A
10 PLN
6930

1957 memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny, koperta FDC, stempel Warszawa.

Fi.858a, b
Mi.1002-03
10 PLN
6931

1957 memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny, koperta FDC, stempel Zakopane.

Fi.858a, b
Mi.1002-03
10 PLN
6932

1957 wystawa filatelistyczna, koperta FDC.

Fi.859
Mi.1004
10 PLN
6933

1957 mistrzostwa w szermierce, koperta FDC.

Fi.860-62
Mi.1005-07
10 PLN
6934

1957 100-lecie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, koperta FDC.

Fi.888
Mi.1033
10 PLN
6935

1957 konkurs Wieniawskiego, koperta FDC, stempel Warszawa.

Fi.889
Mi.1034
10 PLN
6936

1957 konkurs Wieniawskiego, koperta FDC.

Fi.889
Mi.1034
20 PLN
6937

1957 Andrzej Strug, koperta FDC.

Fi.897
Mi.1042
8 PLN
6938

1957 100 rocznica urodzin Conrada Korzeniowskiego, koperta FDC.

Fi.898-99
Mi.1043-44
8 PLN