The auction will end on 02.12.2024

Current auction Overprint editions 1918-1919

70286

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszej formy z błędem na poz. 5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
Bid
70287

1919 wydanie krakowskie - KROSNO, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, unieważniony rzadszym kasownikiem w Krośnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
Bid
70288

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
Bid
70289

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 59, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
Bid
70290

Fi.36B18
Mi.35
800 PLN
Bid
70291

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 76, fotoatest Mikulski i Berbeka.

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
Bid
70292

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz. 72 "uszkodzone litery A A" (Fi. 8.000,-), czytelnie skasowany datownikiem KRAKÓW 10 na wycinku, gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.37II B14
Mi.36
9 000 PLN
Bid
70293

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. kasowany na wycinku, gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
Bid
70294

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
Bid
70295

Fi.38
Mi.48
25 PLN
Bid
70296

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
Bid
70297

Fi.38
Mi.48
80 PLN
Bid
70298

Fi.38
Mi.48
3 000 PLN
Bid
70299

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
Bid
70300

1919 wydanie krakowskie, czysty znaczek za 25/80 hal. z błędem "trójkątna wciecie w owalu cyfry %", jedna podlepka, ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
Bid
70301

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem III formy, gwarancja Mikstein, Berbeka.

Fi.38
Mi.48
35 PLN
Bid
70302

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem III formy, gwarancja Berbeka.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
Bid
70303

Fi.38 B
Mi.48
200 PLN
Bid
70304

1919 wydanie krakowskie - CIESZYN, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na wycinku koperty z Cieszyna, gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.38 No
Mi.48
900 PLN
Bid
70305

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane (zwyły znaczek za 25/80 hal. użyty w Cieszynie Fi. 3.500,-); dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski.

Fi.38 No
Mi.48
5 000 PLN
Bid
70306

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
Bid
70307

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 68, gwarancja z oznaczeniem Mikstein, Petriuk.

Fi.39a
Mi.37
3 000 PLN
Bid
70308

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
1 500 PLN
Bid
70309

Fi.40
Mi.38
200 PLN
Bid
70310

Fi.40
Mi.38
200 PLN
Bid
70311

Fi.40
Mi.38
100 PLN
Bid
70312

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 40 hal., rzadki z nieco skośnie położonym nadrukiem pierwszą formą poz.32, ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem pozycji.

Fi.40
Mi.38
160 PLN
Bid
70313

Fi.40
Mi.38
100 PLN
Bid
70314

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.40
Mi.38
200 PLN
Bid
70315

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 6, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.40
Mi.38
100 PLN
Bid
70316

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.40
Mi.38
200 PLN
Bid
70317

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.40
Mi.38
110 PLN
Bid
70318

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.40
Mi.38
500 PLN
Bid
70319

Fi.40 B1
Mi.38
800 PLN
Bid
70320

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z podwójnym nadrukiem pierwszą formą poz.70, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki co zaznaczono w ateście, bardzo ładny stan zachowania (bez wad - einwandfrei), sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, podwójna gwarancja i fotoatest Jungjohann A.I.E.P.

Fi.40 Np
Mi.38
30 000 PLN
Bid
70321

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
Bid
70322

Fi.41
Mi.39
70 PLN
Bid
70323

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.3 na wycinku, słabszy prawy dolny narożnik, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41
Mi.39
30 PLN
Bid
70324

Fi.41
Mi.39
70 PLN
Bid
70325

Fi.41
Mi.39
60 PLN
Bid