The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41618

1938 SKLEJONA WSTĘGA - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, znaczek za 5 gr. - unikalny i dotąd niekatalogowany druk na sklejonej wstędze papieru, doskonale widoczny na skanie (na drugim pokazany z wsuniętym paskiem hawidu) i bardzo poszukiwany w Europie rodzaj błędu, na polskich znaczkach występujący bardzo rzadko.

Fi.310 MK
Mi.331
2 400 PLN
41619

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
180 PLN
41620

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
700 PLN
41621

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 31-4
Mi.331-43, 34-7
250 PLN
41622

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
41623

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria, dodatkowo znaczek za 15 gr. ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
220 PLN
41624

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
200 PLN
SOLD
41625

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" wraz z blokiem i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 31-4
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
41626

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7
240 PLN
41627

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7
180 PLN
41628

1938 znaczek z perforacją firmową "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A.

Fi.314
40 PLN
41629

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
41630

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.315MK
Mi.336
50 PLN
41631

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
80 PLN
41632

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją poziomą i rozmazaną farbą bez gumy - znaczna część makulatury była wyłapana w trakcie produkcji i nie była gumowana, a same znaczki "wyszły" z drukarni w trakcie oblężenia Warszawy w 1939 roku.

Fi.315MK
50 PLN
41633

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.317MK1
Mi.338
80 PLN
41634

1938 koperta ze stemplem okolicznościowym "Semper Fidelis" z Lwowa 1.

Fi.319
30 PLN
41635

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowa parka znaczków z przesuniętą perforacją poziomą do góry, z górnym marginesem dla lepszej prezentacji błędu.

Fi.320MK
Mi.341
175 PLN
41636

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy gumowany znaczek z rozmazanym drukiem, na gumie drobny ślad przywarcia do innego znaczka.

Fi.320MK
Mi.341
15 PLN
SOLD
41637

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.320MK
Mi.341
80 PLN
SOLD
41638

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy zasmarowany farba drukarską, gwarancja eksperta PZF.

Fi.320MK
50 PLN
41639

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
SOLD
41640

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
40 PLN
SOLD
41641

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
30 PLN
41642

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
41643

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
41644

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47
60 PLN
41645

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-) w postaci małego bloczka z szerokim marginesem.

Fi.323-26
Mi.344-47
80 PLN
41646

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47 
200 PLN
SOLD
41647

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości znaczek z bloku 7 (Gabriel Narutowicz) - frankatura pojedyncza, list wysłany 9 III ze Stanisławowa do Lwowa.

Fi.324
Mi.345
50 PLN
41648

1938 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN
41649

1938 seria wydania dobroczynnego na pomoc zimową.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN
41650

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
35 PLN
SOLD
41651

1938 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
35 PLN
41652

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.327-29
Mi.348-50
40 PLN
41653

1938 kartka z Gniezna do Poznania, ozdobny kasownik "GNIEZNO ZAPRASZA".

Fi.Cp78I
50 PLN
41654

1938 kartka z Warszawy do Krakowa, stempel nadawczy agencji pocztowej Warszawa 2 - Kiosk.

Fi.Cp78I
60 PLN
41655

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka do korespondencji zagranicznej - z rzadką ilustracją 61 - kolumna samochodów sanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża), kasownik okolicznościowy z Wilna "25-LECIE WIL. DYW. PIECH. LEGIONÓW", całostka na odwrocie nie wypisana.

Fi.Cp87
1 500 PLN
41656

1938 ZAOLZIE - porto lokalne Orłowa, kartka wysłana 4.10.38 jeszcze z czechosłowackiej Orłowej (ORLOVA) do do Kamenice u Jihlavy, kartka nie doręczona i zwrócona do Orłowej, gdzie otrzymała polski propagandowy stempel „10.X.38 Zagłębie węglowe własnością Polski” oraz obciążenie dopłatą 10 gr. polskim znaczkiem opłaty z lokalnym nadrukiem porta typu I.

Fi.Pd4
1 800 PLN
41657

1938 list urzędowy z Równego Wołyńskiego do Radomia, stempel "13. Bateria Artylerii Przeciwlotniczej" i stempel do listów tej jednostki.

Fi.U21
200 PLN