The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Polish People's Republic 1952-1989

47657

1982 polscy laureaci Nagrody Nobla, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2660-3 ark.
Mi.2808-11
400 PLN
47658

1982 60-lecie Związku Polaków w Niemczech, arkusz sprzedażny.

Fi.2667 ark.
Mi.2815
80 PLN
47659

1982 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 10/6,50 zł z górnym marginesem, dolny z błędem nadruku na poz.15 "uszkodzona cyfra 1", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2669 B
Mi.2817
40 PLN
47660

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze OO Paulinów w Częstochowie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych na krzyż, komplet katalogowanych błędów.

Fi.2670-2 (2671B1, 2672B1, B2)
Mi.2818-20
150 PLN
47661

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE" na poz.32; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
47662

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE" na poz.32; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
47663

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819
30 PLN
47664

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819
25 PLN
47665

Fi.2671B1
Mi.2819I
30 PLN
47666

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
47667

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN
47668

1982 100-lecie polskiego ruchu robotniczego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2673 ark.
Mi.2821
50 PLN
47669

Fi.2683B1
Mi.2831
30 PLN
47670

1982 stare miasta nad Wisłą, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2685-7 ark.
Mi.2833-5
200 PLN
47671

1982 Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2692 ark.
Mi.2840
50 PLN
47672

1982 odnowa zabytków Krakowa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2693-4 ark.
Mi.2841-2
200 PLN
47673

1982 SOLIDARNOŚĆ - "115 ROCZNICA URODZIN JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO", "POLSKA POCZTA PODZIEMNA" i datownik - trzy stemple okolicznościowe na karcie pocztowej odciśnięte 5.XII; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp765
155 PLN
47674

Fi.bl.117
Mi.Bl.87
20 PLN
47675

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Australii do Opola, stempel urzędu cenzury nr 748.

30 PLN
47676

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Niemiec do Rybnika, stempel urzędu cenzury nr 681.

30 PLN
47677

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 7.11 z Frankfurtu nad Menem do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze z 18 i 19 listopada, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 713".

50 PLN
47678

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 25.4. z Nybro w Szwecji do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 774".

40 PLN
47679

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 27.6. z Nybro w Szwecji do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 747".

50 PLN
47680

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 13.5 z Dusseldorfu do Warszawy, opłacony frankaturą mechaniczną "Universitat Dusseldorf", stempel "OCENZUROWANO", datowniki odbiorcze z 31.5 i 3.6 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
47681

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 15.12.81 z Bad Vilbel w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze z 13.1 i 14.1, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 719"; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
47682

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 13.9 z Frankfurtu nad Menem do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze z 5.10 i 6.10, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 773"; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
47683

1983 SOLIDARNOŚĆ, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu"; znaczek na kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym z podobizną marszałka Józef Piłsudskiego i jego cytatem "PRZEGRAĆ, TO NIE ZNACZY BYĆ ZWYCIĘŻONYM".

Fi.2700
Mi.2848
50 PLN
47684

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
47685

1983 150 lat Teatru Wielkiego w warszawie, arkusz sprzedażny złożony poziomo i pionowo.

Fi.2701
Mi.2849
50 PLN
47686

1983 ochrona środowiska, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2702-7 ark.
Mi.2850-5
300 PLN
47687

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
47688

1983 40.rocznica powstania w getcie warszawskim, pasek znaczków z błędem na przywieszce "odwrócone C zamiast O w ŻOB".

Fi.2718PW B1
Mi.2866
30 PLN
47689

1983 40.rocznica powstania w getcie warszawskim, pasek z błędem na prawej przywieszce "odwrócone C zamiast O w ŻOB".

Fi.2718PW B1
Mi.2866
30 PLN
47690

1983 wojsko Jana III Sobieskiego, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2722-6 ark.
Mi.2870-4
300 PLN
47691

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, pasek poziomy 10 znaczków znaczki z pustopolami na górnym marginesie, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2728
Mi.2876
80 PLN
47692

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, arkusz sprzedażny złożony na krzyż; 3 katalogowane błędy na poz: 6 "uszkodzony lewy górny róg ramki", 14 "wcięcie w ramce z prawej", 46 "ścienione S w POLSKA", na poz.40 powtarzalny, duży, do tej pory niekatalogowany błąd "czerwona plama na sukience nad lewą nogą".

Fi.2729 (B1, B2, B3, B)
Mi.2877
160 PLN
47693

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, marginesowa parka pionowa, górny znaczek z niekatalogowanym, powtarzalny błędem na poz.40 "czerwona plama na sukience nad lewą nogą"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2729 B
Mi.2877
80 PLN
47694

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, czworoblok znaczków za 6 zł, prawy dolny z błędem na poz.46 "ścienione S w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2729 B3
Mi.2877
50 PLN
47695

1983 300. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych na krzyż.

Fi.2730-3
Mi.2878-81
160 PLN
47696

1983 300. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2730-3 ark.
Mi.2878-81
100 PLN