The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
47377

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet 4 arkusików - każda wartość w dwóch typach, różnice w rysunku (z fragmentami galaktyki lub bez) widoczne na krawędzi prawych marginesów zaznaczono strzałkami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
200 PLN
47378

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
SOLD
47379

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
47380

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
47381

1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, dla porównania normalny znaczek, fotoatest.

Fi.2125MK
Mi.2273
1 200 PLN
47382

1973 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Warszawa PKiN, seria znaczków 30-lecie Ludowego Wojska Polskiego skasowana okolicznościowo 21.X na specjalnej karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
30 PLN
47383

1973 200. rocznica Komisji Edukacji Narodowej, 1 zł - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego powstały ubytki w rysunku; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2131
Mi.2279
100 PLN
47384

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
47385

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
47386

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN
47387

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
47388

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF.


50 PLN
47389

1973 Mikołaj Kopernik arkusik nalepek poczty dyliżansowej o nominale 1 zł z okazji Roku Kopernikowskiego, tak jak wydano - bez kleju.


60 PLN
47390

1973 nalepki poczty dyliżansowej z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.


30 PLN
47391

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


20 PLN
47392

1973 karnet a okazji "Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73" zawierający reprodukcje znaczków okolicznościowych poczty amerykańskiej i polskiej.


80 PLN
47393

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
47394

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
47395

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
47396

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
47397

1974 sławne polskie żaglowce, znaczek bez druku barwy zielonej i oliwkowej.

Fi.2170MK2
Mi.2317
700 PLN
47398

1974 Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek makulaturowy ze smugą od farby brązowej.

Fi.2186MK
Mi.2333
60 PLN
47399

1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2203
Mi.2350
30 PLN
47400

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.92aB1
20 PLN
47401

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
47402

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ząbkowany z błędem "ścięte prawe ramię litery A w MIĘDZYNARODOWA".

Fi.bl.92b B1
Mi.Bl.57
40 PLN
47403

1974 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN, bloki.

Fi.bl.93-4
Mi.Bl.59-60
25 PLN
47404

1974 Bloki z błędami B1. Blok 92a wcięcie w drugim 0 oraz spiczaste zakończenie "Ł", a blok 92b ścięte ramię "A" w "Międzynarodowa".

Fi.bl92a, b B1
Mi.Bl.57-8
50 PLN
47405

1974 "SYMPOZJUM POPULARNONAUKOWE CZWARTACY AL - TRADYCJE I DZIEŃ DZISIEJSZY" - arkusik okolicznościowych winietek w formie znaczków pocztowych wydrukowany w PWPW skasowany 19.XI stemplem okolicznościowym.


50 PLN
47406

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
60 PLN
47407

1975 zeszycik znaczkowy 15 zł (6x2216 + 6x2217) zawierający znaczki z serii VI Halowe Mistrzostwa Europy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7c (2216, 2217)
Mi.2363, 2364
60 PLN
47408

1975 karnet okolicznościowy Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Łodzi z nowodrukiem z okazji XXV-lecia PZF

Fi.2148, 2150ND
90 PLN
SOLD
47409

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
90 PLN
47410

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.93,70).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
47411

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
80 PLN
SOLD
47412

1975 Halowe Mistrzostwa Europu w lekkiej atletyce w Katowicach, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2216-9 ark.
Mi.2363-6
360 PLN
SOLD
47413

1975 Konferencja Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej w Warszawie, arkusz sprzedażny zagięty na górnym rzędzie.

Fi.2222 ark.
Mi.2368
50 PLN
SOLD
47414

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem na lewym marginesie.Rzadkie bez śladów zszywek na pustopolu.

Fi.2223-4
Mi.2370-1
10 PLN
47415

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
47416

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN