The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
47697

1983 "WYSTAWA FILATELISTYCZNA W 300 ROCZNICĘ ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Kraków 1, seria znaczków z blokiem skasowane okolicznościowo 13.XI na dekoracyjnych kopertach maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2730-33, bl.123 (79)
Mi.2878-81, Bl.93
60 PLN
47698

1983 Rok Telekomunikacji, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2739 ark.
Mi.2887
50 PLN
47699

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, arkusz sprzedażny zagniecenia na prawym marginesie.

Fi.2740 ark.
Mi.2888
60 PLN
47700

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów z górnym marginesem, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
450 PLN
47701

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, gwarancja Walocha.

Fi.2740MK3
Mi.2888
240 PLN
47702

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
47703

1983 odnowa zabytków Krakowa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2741-2 ark.
Mi.2889-90
200 PLN
47704

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
47705

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
200 PLN
47706

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
200 PLN
47707

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
47708

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, niespasowane barwy - bloczek z silnym przesunięciem poziomym barwy brązowej, na znaczkach przesunięte: kontury rysunku i detali, napisy i nominał, łodzie i most; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.bl.122 (2728) MK
Mi.Bl.92 (2876)
1 800 PLN
47709

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, makulaturowy blok, gwarancja i oznaczenie eksperta PZF.

Fi.bl.122MK
Mi.Bl.92
60 PLN
47710

1984 polskie ludowe instrumenty muzyczne, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2751-6 ark.
Mi.2899-904
200 PLN
47711

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
40 PLN
47712

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
47713

1984 Wincenty Witos, arkusz sprzedażny.

Fi.2757 ark.
Mi.2905
50 PLN
SOLD
47714

1984 powojniki, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2758-63 ark.
Mi.2906-11
200 PLN
SOLD
47715

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz.

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN
47716

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczne "Hiszpania 84" w Madrycie, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2764 ark.
Mi.2912
50 PLN
47717

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z błędem "brak apostrofu i części cyfry 8".

Fi.2764B1
Mi.2912
20 PLN
47718

1984 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sarajewie i Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2765-70 ark.
Mi.2913-8
300 PLN
47719

1984 Wisła w malarstwie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2773-6 ark.
Mi.2921-4
200 PLN
47720

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek pięciu sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
47721

1984 głowy wawelskie (II), pasek znaczków do automatów drukowanych w postaci rolki, jeden znaczek z numerem odwrotnie wydrukowanym na stronie gumowanej.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
47722

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2782-5 ark.
Mi.2930-3
100 PLN
47723

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek za 5 zł z błędem "6 zamiast s w Powstania" na poz.47; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2783 B1
Mi.2931
50 PLN
47724

1984 pomnik Martyrologii Dzieci w Łodzi, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2788 ark.
Mi.2936
50 PLN
47725

1984 40-lecie MO i SB, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2789-90 ark.
Mi.2937-8
100 PLN
47726

1984 40-lecie MO i SB, znaczek z błędem "piaty punkt na zielonym polu".

Fi.2790B1
Mi.2938
25 PLN
47727

1984 40-lecie MO i SB, lewy górny znaczek z błędem "piąty punkt na zielonym polu".

Fi.2790B1
Mi.2938
30 PLN
47728

1984 rozwój lotnictwa polskiego, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2791-7 ark.
Mi.2939-45
500 PLN
47729

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; bardzo dobry stan zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
47730

1984 chronione zwierzęta futerkowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2798-803 ark.
Mi.2946-51
500 PLN
47731

1984 odnowa zabytków Krakowa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2804-5 ark.
Mi.2952-3
200 PLN
47732

1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2806-11 ark.
Mi.2954-9
300 PLN
47733

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, makulaturowy niegumowany cięty blok, tak jak opisano to w katalogu najczęściej pozaginanym pomarszczonym papierze, bardzo rzadkie.

Fi.bl.124nz
Mi.Bl.94U
4 500 PLN
SOLD
47734

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
47735

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
47736

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
50 PLN