The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

45315

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.420B
Mi.455A
40 PLN
45316

Fi.420B
Mi.455A
35 PLN
45317

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowany znaczek za 1 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420B
Mi.455A
60 PLN
45318

1947 list polecony z Tarnowa do Przeworska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.420B, 426B, 430A,
40 PLN
45319

Fi.420B MK
Mi.455A
20 PLN
45320

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Wysocki.

Fi.420B MK1
Mi.455A
60 PLN
45321

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
45322

Fi.421A, 426B, 429B, 430B,
40 PLN
45323

Fi.421B
Mi.455A
30 PLN
45324

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
35 PLN
45325

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
45326

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), 6-blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, na znaczku 98 błąd "kropka na czole"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.421B
Mi.456A
120 PLN
45327

1947 kultura polska, pasek marginesowy.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
45328

Fi.421B
Mi.456A
30 PLN
45329

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
35 PLN
45330

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
45331

Fi.422A
25 PLN
45332

1947 poświadczenie odbioru wypłaty z Gdyni.

Fi.422A
27 PLN
45333

1947 Kultura Polska (I) - 3 zł ząbkowane (Fryderyk Chopin), parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422B
Mi.457A
40 PLN
45334

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
45335

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
45336

Fi.422B
Mi.457A
35 PLN
45337

Fi.422B
Mi.457A
50 PLN
45338

Fi.423A
30 PLN
45339

1947 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.423A, 426A
Mi.458B, 461B
35 PLN
45340

Fi.423B
Mi.458A
40 PLN
45341

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
45342

1947 Kultura Polska (I) - Teatr, makulaturowy znaczek za 5 zł. z obiegu pocztowego bez części obrazka w lewym górnym narożniku, gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.423B MK
Mi.458A
300 PLN
45343

Fi.424A
30 PLN
45344

Fi.424B
Mi.459A
40 PLN
45345

1947 Kultura Polska (I) - 10 zł nieząbkowane (Maria Curie-Skłodowska), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.1.W.II. - z którego wydrukowano tylko 7020 arkuszy - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.425A
Mi.460B
400 PLN
45346

Fi.425B
Mi.460A
40 PLN
45347

1947 list polecony z Polanicy Zdrój do Przeworska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.425B
30 PLN
45348

1947 Kultura Polska (I) - 15 zł ząbkowane, czworoblok legitymacyjny najdroższego znaczka w serii z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.426B
Mi.459A
250 PLN
45349

Fi.426B
Mi.461A
45 PLN
45350

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
45351

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
45352

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
45353

1947 Kultura Polska I wydanie, A.Mickiewicz - ząbkowany znaczek za 20 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się na marginesie przed 1 lub 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania (miejscowe przebarwienia).

Fi.427B
Mi.462A
50 PLN
45354

1947 kultura polska, znaczek z perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.427B
Mi.462A
20 PLN