The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

45155

1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.402
Mi.435
70 PLN
45156

1946 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, na ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany 5.9 (2 miesiące po wycofaniu z obiegu) wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946" (Myślicki 46 103) - swoista karta maksimum.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
45157

1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
45158

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
45159

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
550 PLN
45160

Fi.402B1 MK
Mi.435
300 PLN
45161

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 500 PLN
45162

1946/49 Majdanek, parka projektów w barwie fioletowej odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.403P
Mi.436
1 500 PLN
45163

1946/49 Majdanek, parka projektów w barwie zielonej odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.403P
Mi.436
1 500 PLN
45164

1946/49 Majdanek, projekt w barwie brązowej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.403P
Mi.436
1 200 PLN
45165

Fi.404
Mi.437
15 PLN
45166

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia.

Fi.404
Mi.437
50 PLN
45167

Fi.404
Mi.438
200 PLN
45168

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
45169

1946 PRZESYŁKA PRZESŁANA TRZEMA AMBULANSAMI, list polecony wysłany 28.7 z urzędu Gdynia 1 do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU" (Myślicki 46 039), dodatkowy datownik urzędu Gdynia 1 z 1.8, list najpewniej tego samego dnia przekazano do ambulansu 616 - adnotacja niebieską kredką "otrzymano z amb Gd(ynia) K(atowice) 616 / 2 VIII", datownik drugiego ambulansu "AMB.WROCŁAW-WARSZAWA 23" odciśnięty 2.8, kolejno przesyłkę przekazano do ambulansu 320 - adnotacja fioletową kredką "Otrzymano z amb Kat(owice) Wr(ocław) 320"; na odwrocie datownik odbiorczy z 3.VIII; rzadki walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.405
Mi.438
600 PLN
45170

1946 kartka z Jawornika Śląskiego do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3039 i amerykańskiej cenzury w Niemczech.

Fi.405
40 PLN
45171

1946 1 rocznica zwycięstwa, oryginalnie kasowany znaczek cięty za 3 zł. (Fi.600.-) unieważniony w Trzcielu w drugim miesiącu obiegu, szerokie marginesy z trzech stron, częściowo wyrwany z arkusza - to dodatkowy pośredni dowód jego oryginalności, bardzo rzadko spotykany jako kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.405 nz
Mi.438 U
480 PLN
45172

1946 1 rocznica zwycięstwa, pionowa parka ciętych znaczków za 3 zł. z szerokimi marginesami (Fi.1200.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.405 nz
Mi.438U
1 200 PLN
45173

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z przesuniętą perforacją pionową.

Fi.405MK
Mi.438
20 PLN
45174

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany okolicznościowo (ŚWIĘTO MORZA GDYNIA 1) znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
50 PLN
45175

1946 Święto Morza, kartka ze stemplem okolicznościowym z Gdyni.

Fi.406
Mi.440
40 PLN
45176

1946 Święto Morza, znaczek z oznaczeniem walca na dolnym marginesie.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
45177

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. z błędem na poz.48 "kropka po literze T", gwarancja i opis.

Fi.406 B1
Mi.440
80 PLN
45178

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
80 PLN
45179

1946 Święto Morza, narożny sześcioblok na papierze x, na dolnym marginesie numer walca, znaczek z poz. 48 z błędem "kropka po literze T", gwarancja i opis Walocha.

Fi.406B1
Mi.440
160 PLN
45180

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.406y
Mi.440
120 PLN
45181

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze (Fi.140.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.406y
Mi.440
150 PLN
45182

1946 Święto Morza, narożny sześcioblok na papierze grubym y, na dolnym marginesie numer walca, znaczek z poz. 48 z błędem "kropka po literze T", gwarancja i opis Walocha.

Fi.406y B1
Mi.440
1 100 PLN
45183

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok.

Fi.407
Mi.439
30 PLN
45184

1946 rocznica manifestu lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. czytelnie unieważniony w Kaliszu miesiąc po wycofaniu z obiegu.

Fi.407
Mi.439
40 PLN
45185

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem Warszawa 20 - Sejm.

Fi.407
50 PLN
45186

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
45187

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
45188

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek cięty.

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
45189

Fi.407nz
Mi.439U
850 PLN
45190

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma - lewy znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku powstało kilka pionowych białych kresek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.408a
Mi.441a
100 PLN
45191

1946 zamek w Będzinie, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.408a
Mi.441a
45 PLN
45192

Fi.408a
Mi.441a
45 PLN
45193

1946 list polecony z Tarnowa do Przeworska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.408a
30 PLN
45194

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN