The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

45035

1946 FDC - "1.rocznica wyzwolenia Warszawy", znaczek za 8 zł z błędem na poz.22 "poziome linie nad literami O i L w wyrazie WOLNA" na prawidłowo opłaconym liście poleconym II klasy, wysłanym 17.I - w dniu wejścia do obiegu - z Sochaczewa do Warszawy, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.392 B
Mi.425
400 PLN
45036

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.392 B
Mi.425
50 PLN
45037

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.392 B6
Mi.425
180 PLN
45038

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.45 "grube cyfry 17 i ścienione S", gwarancja i oznaczenie.

Fi.392 b
Mi.425
60 PLN
45039

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek na papierze y4a w barwie ciemno żółtawobrązowym z błędem "plamka obok ramki", gwarancja i opis Walocha.

Fi.392B6
Mi.425
150 PLN
45040

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7" i dodatkowo w wersji pogłębionej "wcięcie w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie.

Fi.393 B1
Mi.426
60 PLN
45041

Fi.394
Mi.427
60 PLN
45042

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura wielokrotna, list pobraniowy wysłany 15.II.47 z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395
Mi.428
40 PLN
45043

1946 list polecony z Tarnowa do Przeworska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395
40 PLN
45044

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.8.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.395I, 446
Mi.428, 481
40 PLN
45045

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie IIlx1 z ząbkowaniem ZL 11B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395IIlx1
Mi.428
90 PLN
45046

Fi.395IIlx1
Mi.428
90 PLN
45047

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie IIlx1 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395IIlx1
Mi.428
90 PLN
45048

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł bez numeru kontrolnego, parka legitymacyjna oliwkowoszara o rysunku kontrastowym o ząbkowaniu ZL 11 z dużymi otworami perforacyjnymi (C - 0,11 mm) z oznaczeniem walca N.5.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395II lx1
Mi.428I
400 PLN
45049

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iay5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama na marginesie i obok statecznika", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iay5 B7
Mi.428
40 PLN
45050

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iay5b z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iay5b
Mi.428
20 PLN
45051

Fi.395Iay5b
Mi.428
15 PLN
45052

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, kasowany znaczek za 5 zł. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem" (Fi.300.-), piękny stan, gwarancja i opis.

Fi.395Ibx MK1
Mi.425
300 PLN
45053

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama nad kadłubem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iby5
Mi.428
20 PLN
45054

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iby5
Mi.428
15 PLN
45055

Fi.395Iby5
Mi.428
15 PLN
45056

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Icx2 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Icx2
Mi.428
30 PLN
45057

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Icx2b z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Icx2b
Mi.428
105 PLN
45058

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Idy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Idy5
Mi.428
65 PLN
45059

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Ify5 z ząbkowaniem ZL 11:10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Ify5
Mi.428
56 PLN
45060

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Ijy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Ijy5
Mi.428
105 PLN
45061

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Ijy5 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Ijy5
Mi.428
20 PLN
45062

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Ijy5 z ząbkowaniem ZL 11A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Ijy5
Mi.428
20 PLN
45063

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iky5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iky5
Mi.428
20 PLN
45064

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iky5z ząbkowaniem ZL 11:10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iky5
Mi.428
55 PLN
45065

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, niespotykany w takim wielobloku pasek trzech prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Mikstein.
UWAGA po aukcji jest możliwość zakupu jednego znaczka bądź parki.

Fi.396 P2
Mi.429
6 000 PLN
45066

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł znaczek legitymacyjny szarofioletowy o rysunku kontrastowym o ząbkowaniu ZL 10¾ z dużymi otworami perforacyjnymi (C) z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu; dobry stan zachowania.

Fi.396 iy5
Mi.429
80 PLN
45067

Fi.396MK
Mi.429
70 PLN
45068

Fi.396P2
Mi.429UP
3 200 PLN
45069

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ay5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396ay5
Mi.429
65 PLN
45070

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396by5
Mi.429
20 PLN
45071

1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja (na jednym znaczku) i oznaczenie Walocha.

Fi.396by5
40 PLN
45072

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie cy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396cy5
Mi.429
15 PLN
45073

Fi.396cy5
Mi.429
15 PLN
45074

Fi.396cy5
Mi.429
15 PLN