The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

44835

Fi.376b F.I
Mi.409a
1 600 PLN
44836

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
3 050 PLN
44837

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376b F.II T.2 B
Mi.409a
800 PLN
44838

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 51 z obiegu pocztowego w Sosnowcu, gwarancja Czwiertnia, Schmutz.

Fi.376b FI
Mi.409a
750 PLN
44839

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ1 z poz. 16, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376b FII
Mi.409a
600 PLN
44840

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.57/58; po lewej typu 1, a po prawej typu 2 (Fi.4000.-), najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, sygnowane RMK, gwarancja Mikulski, z opisem Wiatrowski.

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
3 525 PLN
44841

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy III typ 1 z poz. 11 z usterką "otwarta cyfra 0", gwarancja Mikulski.

Fi.376bNo FIII
Mi.409aK
495 PLN
44842

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
44843

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasnoróżowej, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376c
Mi.409
3 100 PLN
44844

Fi.377
Mi.410
200 PLN
44845

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
44846

Fi.377, 378
Mi.410, 411
40 PLN
44847

Fi.377, 378
Mi.410, 411
20 PLN
44848

Fi.377, 379A
Mi.410, 412B
30 PLN
44849

1945 zabytki Gdańska, znaczek z podwójnym ząbkowanie pionowym, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377MK3
Mi.410
50 PLN
44850

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
44851

1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
160 PLN
44852

1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok na papierze drzewnym grubym, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
200 PLN
44853

Fi.377nz
Mi.410U
100 PLN
44854

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta).

Fi.378
Mi.411
60 PLN
44855

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
40 PLN
44856

Fi.379A
Mi.412B
160 PLN
44857

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków nieząbkowanych o nieostrym rysunku - tzw. "wachlujący walec". Gwarancja JungJohann.

Fi.379A
Mi.412B
80 PLN
44858

1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany fioletowy z ciemnym tłem na papierze y z rysunkiem kontrastowym, podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.379A
Mi.412B
60 PLN
44859

Fi.379P3
Mi.412
4 800 PLN
44860

Fi.379P4
Mi.412B
2 250 PLN
44861

1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie.

Fi.380-5
40 PLN
44862

1945/49 Warszawa oskarża, projekt w barwie zielonej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.380P
300 PLN
44863

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380a
Mi.414
10 PLN
44864

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380a
Mi.414
15 PLN
44865

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.380a
Mi.414
10 PLN
44866

Fi.380a
Mi.414
15 PLN
44867

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380a
Mi.414
15 PLN
44868

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze x2, bardzo rzadka odmiana, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380a x2
Mi.414
980 PLN
44869

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
44870

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
44871

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y3a z ząbkowaniem prywatnym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
20 PLN
44872

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
44873

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
15 PLN
44874

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej o nieostrym rysunku na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
25 PLN