The new auction will start soon

Auction 118. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13902

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
800 PLN
13903

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2III
1 500 PLN
13904

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 800 PLN
13905

1916 Zawiercie, seria znaczków z numerem kontrolnym na wycinkach, fotoatest Berbeka.

Fi.1-2IIa
750 PLN
13906

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonawym odcieniem i bez przerw w literach, zachowana w luksusowym stanie z oryginalna gumą (Fi.6500.-), gwarancja Mikulski.

Fi.1-2Ia
6 000 PLN
13907

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego.

Fi.1III
300 PLN
13908

1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1III
80 PLN
13909

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.1III
130 PLN
13910

1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja.

Fi.1III
240 PLN
13911

1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym na wycinku z listu, gwarancja Jungjohann.

Fi.1Ia
1 000 PLN
13912

1916 warszawa, miejscowy list ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie.

Fi.10
40 PLN
13913

1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia, druk "ZAKŁ.GRAF. Z.TERAKOWSKI ŁÓDŹ".


200 PLN
13914

1917 Częstochowa, kartka z Łodzi do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, drobne zagniecenia.

Fi.2a
2 200 PLN
13915

1917 Częstochowa / Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono na odwrocie stempel "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, w Częstochowie przystawiono stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorze fioletowym i list zwrócono do nadawcy, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 300 PLN
13916

1917 Częstochowa, kartka z Niemiec 10.2.17 do Kłomnic pod Częstochową, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę doręczano z Częstochowy trzykrotnie umieszczając stemple poczty miejskiej typ 2 z datami; 5.2.17, 20.2.17 i 2.3.17, oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 500 PLN
13917

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkami I wydania poczty miejskiej w Przedborzu, stempel warszawskiej cenzury wojskowej, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
1 200 PLN
13918

1917 Przedbórz, cięta seria pierwszego wydania, gwarancja Berbeka.

Fi.1-2A
1 350 PLN
SOLD
13919

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. - typ 2, za 4 gr. - typ 6, bardzo ładny stan zachowania, przedwojenna sygnatura, gwarancja i oznaczenie Gryżewski.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
250 PLN
SOLD
13920

1917 Przedbórz, próba znaczka pierwszego wydania w barwie zielonej, znaczek typ 3, plamki, gwarancja z oznaczeniem.

Fi.1AP1
240 PLN
13921

1917 Przedbórz, próba znaczka I wydania w barwie zielonej, znaczek typ 4, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P2
180 PLN
13922

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, bardzo ładny stan zachowania, nienaruszone gumowanie na całej powierzchni, gwarancja i opis typu Walocha.

Fi.1A P2
800 PLN
13923

1917 Przedbórz, cięta próba w barwie zielonej typ 7, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.1AP2
200 PLN
13924

1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest.

Fi.1B P1
11 000 PLN
13925

1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
720 PLN
SOLD
13926

1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Petriuk.

Fi.2A
1 000 PLN
SOLD
13927

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 4 gr. - typ 7, w kolorze oliwkowym, bardzo ładny stan zachowania, nienaruszone gumowanie na całej powierzchni, gwarancja i opis typu Walocha.

Fi.2A P1
630 PLN
SOLD
13928

1917 Przedbórz, I wydanie, narożna próba znaczka za 4 gr. - typ 8, w kolorze brunatnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.2A P2
600 PLN
13929

1917 Przedbórz, I wydanie, fałszerstwo znaczka za 4 gr., ciekawe do specjalizacji, gwarancja i oznaczenie FALSUM Walocha.

Fi.2B FFi
Mi.2A
60 PLN
13930

1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie oliwkowej typ 4, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2BP1
180 PLN
13931

1917 Przedbórz, próba w barwie oliwkowej znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.2BP1
200 PLN
13932

1917 Przedbórz, próba w barwie oliwkowej znaczek pierwszego wydania, gwarancja Mikulski.

Fi.2BP1
180 PLN
SOLD
13933

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.3B
40 PLN
13934

1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, różne gwarancje.

Fi.7-10B
100 PLN
13935

1917 Przedbórz, znaczka III wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.9A
40 PLN
SOLD
13936

1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop.

Fi.2
650 PLN
13937

1917 Siedlce, kartka wysłana 15.05.17 z Warszawy do Siedlec, owalny stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA / Zapłacić 3 k./ m. Siedlec”.

Fi.2
1 500 PLN
13938

1917 Warszawa, list z Berlina do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 6 groszy I wydania w kolorze fioletowym.

Fi.2a
40 PLN
13939

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempelek poczty miejskiej za 6 groszy.

Fi.2a
50 PLN
13940

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
120 PLN
13941

1917 Warszawa, list z Rawy do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 6 groszy I wydania w kolorze czerwonym.

Fi.2b
40 PLN