The new auction will start soon

Auction 118. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13782

1915 Warszawa, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu w barwach czarnej i tłem jasno żółtobrązowym, ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIb
240 PLN
13783

1915 Warszawa, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu w barwach czarnej i tłem jasnożółtobrązowym, charakterystyczna nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.IIb
500 PLN
13784

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn".

Fi.1I
1 200 PLN
13785

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn", gwarancja Schmutz.

Fi.1I
850 PLN
13786

1916 Białystok, dwa znaczki lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" i bez podpisu, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1Ia, 1IIa
1 800 PLN
13787

1916 Częstochowa, stempel poczty miejskiej na miejscowo adresowanej kopercie.

Fi.1b
90 PLN
SOLD
13788

1916 Częstochowa, miejscowy list ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej za 10 fen.

Fi.2c
100 PLN
SOLD
13789

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy do Panek, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, adresata nie odnaleziono - stempel pomocniczy "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt" (Z pomocą urzędu meldunkowego nie odnaleziono), przesyłka po powrocie do Częstochowy otrzymała stemple doręczeniowe poczty miejskiej, w tym rzadki za 3 kop. i duży z źle ustawioną datą 1916 zamiast 1917, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Walocha.

Fi.2i
5 900 PLN
13790

1916 Pruszków, kartka wysłana 26.08.16 z Warszawy do Żbikowa k/Pruszkowa ze stemplem odsyłkowym poczty miejskiej w Pruszkowie - stempel nagłówkowy burmistrza miasta, po zwrocie do Warszawy opłatę doręczeniową pobrano znaczkiem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.5
7 500 PLN
13791

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek pierwszego wydania z podwójnym ząbkowaniem na dolnym marginesie, fotoatest Walocha.

Fi.1
1 400 PLN
13792

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.600.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
480 PLN
13793

1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.1-2
250 PLN
13794

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
120 PLN
13795

1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.1-2
120 PLN
13796

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
250 PLN
13797

1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
13798

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
120 PLN
13799

1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek.

Fi.1-2
100 PLN
13800

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania w czworoblokach, znaczki za 3 kop. gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
1 000 PLN
13801

1916 Sosnowiec, seria czysta (Fi.150.-), poza minimalnym śladem po podlepce w pięknym stanie, przedwojenna sygnatura, gwarancja MIkstein.

Fi.1-2
150 PLN
13802

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.360.-), piękny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
320 PLN
13803

1916 Sosnowiec, widokówka wysłana 12.12 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list./ 14 DEZ 1916/ 3 kop.", cyfra 3 szeroka (2,5 mm), dwuwierszowa w ramce fioletowa pieczątka cenzury warszawskiej "Geprüft Postüberwachungstelle Warschau."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2I
400 PLN
13804

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
13805

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
13806

1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.3
2 000 PLN
13807

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
13808

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
13809

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 200 PLN
13810

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
13811

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
2 000 PLN
13812

1916 Sosnowiec, seria stemplowana II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
300 PLN
13813

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Falkowski.

Fi.3-4
360 PLN
13814

1916 Sosnowiec, stemplowana seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
200 PLN
13815

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
13816

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
13817

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.5
60 PLN
13818

1916 Sosnowiec, czworoblok parek w układzie tete - beche.

Fi.5
2 000 PLN
13819

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku, gwarancja Petriuk.

Fi.5
50 PLN
13820

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej stemplowany grzecznościowo na kartce niemieckiej poczty polowej.

Fi.5
90 PLN
13821

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN