Auction 118. Town postage 1914-1918

13822

Fi.5a
900 PLN
13823

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
13824

1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający trzy różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
1 200 PLN
13825

Fi.5b
1 100 PLN
13826

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym (Fi.+60.-), gwarancja Petriuk.

Fi.5b, 2III
150 PLN
13827

1916 Sosnowiec, kartka wysłana 18.01.16 z Niemiec do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej z Poznania, w Sosnowcu przybito stempel poczty miejskiej: „Sosnowiec / OPŁATNY / Poczta Miejska”, bardzo rzadkie, bardzo ładna odbitka stempla miejskiej poczty.

7 000 PLN
13828

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej grzecznościowo skasowana datownikiem 14.3.16, gwarancja Pelczar.

350 PLN
13829

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej.

290 PLN
13830

1916 Sosnowiec, komplet dwóch całostek poczty miejskiej w bardzo ładnym stanie, gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp1-2
450 PLN
13831

Fi.Cp2
400 PLN
13832

Fi.Cp2
400 PLN
13833

1916 Sosnowiec, całostka z belka zasłaniającą napis "Postkarte - Pocztówka", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
150 PLN
13834

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej z nadrukiem zasłaniającym napis "Postkarte - Pocztówka".

Fi.Cp2
290 PLN
13835

1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 22.09.16 z Łodzi do Warszawy ze stemplem warszawskiej cenzury, opłata doręczeniowa pobrana parką znaczków za 10 gr. skasowanych okrągłym stemplem „K.O.m.W. POCZTA MIEJSKA”, pionowe zagięcie koperty wzdłuż perforacji parki znaczków poczty miejskiej.

100 PLN
13836

Fi.2a
60 PLN
13837

Fi.2a
60 PLN
13838

Fi.2a
60 PLN
13839

1916 Warszawa, kartka z warszawy do Lwowa, kartka niewłaściwie opłacona uzyskała stempelek "Unzureichend / frankiert - Zurück", kartka zwrócona do nadawcy przy czym pobrano opłatę doręczeniową poczty miejskiej, nadawca uzupełnił opłatę znaczkiem za 2,5 fen. który unieważniono innym kasownikiem i wysłano ponownie do adresata, stempel cenzury, ciekawy obieg pocztowy, fotoatest Walocha.

Fi.2a
700 PLN
13840

1916 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, stempel cenzury w Poznaniu, niemiecki znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.2b
140 PLN
13841

1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 26.07.16 z Norymberki do Warszawy ofrankowany znaczkami z dziurkowaniem firmowym "JK" ocenzurowany w tranzycie w Poznaniu, w Warszawie pobrano opłatę doręczeniową na odwrocie koperty znaczkami poczty miejskiej skasowanymi okrągłymi stemplami „K.O.m.W. POCZTA MIEJSKA”, w tym parka znaczków nieząbkowanych wydania przedrukowego z 1916 roku.

Fi.6, 7, 10nz
1 400 PLN
13842

1916 Warszawa, miejscowy list z warszawy, opłata doręczeniowa połówką znaczka poczty miejskiej, stempelek "wręczenie opłacone".

Fi.7, 26
30 PLN
13843

60 PLN
13844

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na wycinku.

50 PLN
13845

40 PLN
13846

1916 Warszawa, urzędowe wezwanie z Ministerstwa Spraw Zewnętrznych użyte miejscowo w Warszawie, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

50 PLN
13847

1916 Warszawa, miejscowa kartka z znaczkiem opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

40 PLN
13848

1916 Warszawa, miejscowa kartka z znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej, widokówka z Warszawy.

100 PLN
13849

1916 Warszawa, miejscowy list ekspresowy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.9, 10, 27I
80 PLN
13850

1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego w czworoblokach.

Fi.9-19
50 PLN
13851

1916 Warszawa, znaczek w barwie czerwonej z tłem zielonopiaskowym, gwarancja i opis Walocha.

Fi.9b
30 PLN
13852

1916 Warszawa, czworoblok z nadrukiem nowej wartości, prawy górny znaczek z gwiazdką 6-promienną, gwarancja Walocha.

Fi.9s
140 PLN
13853

Fi.10
80 PLN
13854

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania.

Fi.10
50 PLN
13855

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".

Fi.10
60 PLN
13856

Fi.10
200 PLN
13857

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
320 PLN
13858

Fi.10
60 PLN
13859

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, opłata doręczeniowa opłacona znaczkiem poczty miejskiej, stempel cenzury wojskowej.

Fi.10
50 PLN
13860

1916 Warszawa, miejscowy list opłacony przez odbiorcę znaczkiem opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.10
140 PLN
13861

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 11.8, przeadresowany, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką; koperta firmowa "Warszawska Fabryka Wyrobów Pończoszniczych Kohn i Mezrycki Leszno 10"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
120 PLN