3606 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, karta z Grudziądza do Krakowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020) na specjalnej okolicznościowej widokówce. | Fi.282 |
| 100 PLN | |
3607 |
1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych. | Fi.283 Mi.304 |
| 300 PLN | |
3608 |
1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list firmowy wysłany z pośrednictwa do Radomia (Myślicki 35 004). | Fi.284 |
| 100 PLN | |
3609 |
1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic. | Fi.284II, 287II, 294 Mi.305II, 308II, 318 |
| 200 PLN | |
3610 |
1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski. | Fi.284I P7 Mi.305I |
| 2 200 PLN | |
3611 |
1935 znaczek z perforacją firmową "HFS" - Henryka Francka Synowie w Skawinie z obiegu pocztowego ze Skawiny. | Fi.287 |
| 70 PLN | |
3612 |
1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.288I Mi.309I |
| 20 PLN | |
3613 |
1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł. | Fi.290 Mi.311 |
| 10 PLN | |
3614 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1 (Myślicki 35 020), znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.10. kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
3615 |
1935 kartka z Siedlec do Krakowa, stempel opłaty ulgowej "22 Pułk Piechoty / OPŁATA ULGOWA / Rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z 1933 r." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.Cp58 |
| 80 PLN | |
3616 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235, kasownik z wyróżnikiem a. | Fi.Cp63 |
| 80 PLN | |
3617 |
1935 kartka z Gdyni do Krakowa, charakterystyczny kasownik GDYNIA - PORT POLSKI. | Fi.Cp64 |
| 20 PLN | |
3618 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kalwaria - Bielsko nr 331, kasownik z wyróżnikiem a. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
3619 |
1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
3620 |
1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
3621 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
3622 |
1935 pokwitowanie abonamentu radiowego z Łodzi. | |
| 100 PLN | |
3623 |
1935 list bankowy z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną banku "FA.026.". | |
| 80 PLN | |
3624 |
1935 list firmowy z Francji do Warszawy, nalepki poczty warszawskiej z kolejnymi próbami ustalenia adresu odbiorcy, ostatecznie list zwrócony do nadawcy, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy. | |
| 250 PLN | |
3625 |
1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Lwów 2 (wyróżnik *a*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe w formie nieopisanej u Myślickiego (34 101a)na liście wysłanym do Bielska. | Fi.252, 253 |
| 40 PLN | |
3626 |
1936 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 31 XII do Wierzbnika, koperta firmowa "Eugeniusz Namokel wł. f. Waga Precyzyjna Warszawa Piusa XI 45"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 116). | Fi.280 Mi.301 |
| 30 PLN | |
3627 |
| 15 PLN | |
3628 |
1936 karnet okolicznościowy z Wystawy Przemysłu Metalowego i Elektrotechnicznego w Warszawie. | Fi.280 |
| 200 PLN | |
3629 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania. | Fi.280 |
| 700 PLN | |
3630 |
1936 znaczek z podwójną perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku. | Fi.280 |
| 180 PLN | |
3631 |
1936 rzadki stempel okolicznościowy z Łowicza "800-LECIE ŁOWICZA - ZWIEDZAJCIE STOLICĘKSIĘŻAKÓW", grafika "procesja w łowickiem". | Fi.280 |
| 160 PLN | |
3632 |
1936 kartka z Lublina do Warszawy ze stemplem okolicznościowym "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA". | Fi.280 |
| 40 PLN | |
3633 |
1936 stempel okolicznościowy z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 10.VII.1936 r.". | Fi.280 |
| 30 PLN | |
3634 |
1936 koperta ze stemplem okolicznościowym z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 14.VII.1936 r.". | Fi.280 |
| 300 PLN | |
3635 |
1936 poczta peronowa Kutno, kartka wysłana 14.10.36 ze znaczkami opłaty skasowanymi datownikiem Poczty Peronowej Kutno, gwarancja Vaumund. | Fi.280, 281 |
| 900 PLN | |
3636 |
1936 kartka z kongresu kombatantów w Warszawie do Belgii, kasownik okolicznościowy "WARSZAWA XVII KONGRES FIDAC 1-7 / IX 1936", widokówka z Warszawy - Muzeum Narodowe. | Fi.281 |
| 200 PLN | |
3637 |
1936 "HALA GĄSIENICOWA 1520 Metr. nad poziomem morza w TATRACH" - fioletowa pieczęć schroniska na widokówce wysłanej 24.VIII z Zakopanego do Łodzi; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.282 Mi.303 |
| 70 PLN SOLD | |
3638 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172. | Fi.282 |
| 40 PLN | |
3639 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 505. | Fi.282 |
| 80 PLN | |
3640 |
1936 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46. | Fi.282 |
| 50 PLN | |
3641 |
1936 list z Zambrowa do Otwocka, stempel opłaty ulgowej "71 PUŁK PIECHOTY / Opłata ulgowa / (Rozp. M.P. i T. Nr PW. 501/70 z 1933 r.)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.282 |
| 50 PLN | |
3642 |
1936 kartka z Krakowa nadana 22.03.36 do Warszawy, widokówka z widokiem ołtarza jasnogórskiego i stemplem "JASNA GÓRA KLASZTOR OO.PP. 25 MAI 1932". | Fi.282 |
| 140 PLN | |
3643 |
1936 koperta ze stemplem Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Warszawie. | Fi.283, 284, 292 |
| 40 PLN | |
3644 |
1936 "WYSTAWA PRZEM. METAL. i ELEKTR. 23.VIII - 11.X.1936" Warszawa 1 W.MEL, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 36 026). | Fi.285 Mi.304 |
| 40 PLN | |
3645 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, 1 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 8.11.1937 z Poznania do miejscowości Friedland w Czechosłowacji. | Fi.291, 294, 299 Mi.312, 315, 320 |
| 150 PLN | |