The auction will start on 19.02.2026

Auction 117. Inter-war Poland 1919-1939

4619

1939 "Opłata ulgowa (Rozp. M.P.I T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933) - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 26.VI z miejscowości Niemirów k/Lwowa do Rawicza.

Fi.334
Mi.355
50 PLN
11245

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", u góry fragment stempla "DO AKT"; na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN