48139 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.4 |
| 100 PLN | |
48140 |
1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.4 |
| 120 PLN | |
48141 |
1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.7 |
| 130 PLN | |
48142 |
1918 Łęczyca, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym. | Fi.11No |
| 150 PLN | |
48143 |
1919 SUWAŁKI - NAJWCZEŚNIEJSZA DATA UŻYCIA PROWIZORYCZNEGO STEMPLA OPŁATY, list wysłany z Suwałk do Warszawy, którego opłacenie udokumentowano stemplem "POCZTA POLSKA / Orzeł / St.Suwałki 40 groszy", na odwrocie datownik odbiorczy WARSZAWA 1 z wyróżnikiem aVII* z dnia 3-2-19, koperta firmowa "EISENWARENHANDLUNG J.BOTKOWSKI SUWALKI, Marktplatz 21" z polskimi dopiskami "Suwałk" i "Rynkowa ul.21"; całość na karcie wystawowej; bardzo dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz. Prof.J.Auleytner w swoich dwóch artykułach zamieszczonych w Filateliście 02.2008 i 02.2010 opisał przesyłki opłacone znaczkami PP/GGW z dni 8-10.II.1919, gdzie powyższy stempel zastosowano jako kasownik prowizoryczny; po wyczerpaniu zapasu znaczków od 11.II.1919 powrócił on do roli stempla opłaty gotówkowej; oferowany walor jest wcześniejszy o co najmniej 8-9 dni od opisywanych przypadków i poprzedza okres opłacania listów znaczkami! | |
| 10 000 PLN | |
48144 |
1919 Bochnia, znaczek za 25/15 h. z lokalnym nadrukiem "Bochnia / Poczta Polska / gwiazdka / 25" (Fi.2000.- na podlepce), projekt unarodowionych przedrukami znaczków powstał na polecenie władz samorządowych Bochni, ostatecznie po dyskusjach do obiegu nie weszły, od początku znane były wartości 15/20 i 25/15 h., czysty bez gumy z lekkim śladem przedwojennej sygnatury SK, na życzenie gwarancja. | Fi.3 |
| 2 400 PLN | |
48145 |
1919 Dziedzice, wycinek z skartu z parką nierozciętych znaczków austriackich za 50 hal. z nadrukami lokalnymi Dziedzic w układzie tete - beche, parka odcięta z większego skartu, oryginalny fotoatest Petriuk na całość przed odcięciem oferowanej parki. | Fi.2 |
| 13 000 PLN | |
48146 |
1919 KOWEL - znaczki ukraińskie z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska" i nowa wartość "30 fen." lub "50 fen." na wycinku z oryginalnej przesyłki (koperta), które wysyłano zwykle do Lublina lub Chełma; znaczki unieważniono jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "KOWEL", data nadania 21.VIII.19 wpisana odręcznie pod znaczkami; połówka koperty z pięcioma znaczkami tego rzadkiego wydania oferowana jest na karcie eksponatu wystawowego; ogółem sprzedano - znaczka za za 30 fen./30 szag. w kolorze jasnoniebieskim 800 szt., za 50 fen./15 kop. 325 szt., za 50 fen./50 szag. 1000 szt., za 50 fen./1 rub. 250 szt. a za 50 fen./20 hryw. tylko 110 szt.; gwarancja, opis na odwrocie i fotoatest Krawczyk. | Fi. 1a, 2, 4, 5, 6 |
| 5 000 PLN SOLD | |
48147 |
1919 Kowel - wydanie prowizoryczne dla obszaru Wołynia, znaczek rosyjski za 15 kop. z lokaknym nadrukiem "Poczta Polska / 50 fen.", co bardzo ciekawe znaczek posiada dwa międzypola sektorowe tworzące fragment krzyża, piękny stan zachowania, pełna oryginalna guma z minimalnym śladem podlepki na skraju znaczka, sygnowany FILATELIA LWÓW, gwarancja Walocha. | Fi.5 Mi.II |
| 2 000 PLN | |
48148 |
1919 Myślenice, kartka austriackiej poczty polowej z lokalnym nadrukiem unaradawiającym. | |
| 180 PLN | |
48149 |
1919 Skałat, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 280 PLN | |
48150 |
1919 Skałat, arkusz znaczka z lokalnym nadrukiem Skałatu. | Fi.1 |
| 5 500 PLN | |
48151 |
1919 Skałat, oryginalne znaczki wydania lokalnego stemplowane na kopercie. Wysoka wartość katalogowa. | Fi.1-7 |
| 2 400 PLN | |
48152 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 180 PLN | |
48153 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 402 sztuk, gwarancja. | Fi.3 |
| 500 PLN | |
48154 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 402 sztuki, gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 500 PLN | |
48155 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.5 |
| 150 PLN SOLD | |
48156 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 160 sztuk, gwarancja Wiatrowski. | Fi.10 |
| 900 PLN SOLD | |
48157 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 45 sztuk, gwarancja Wiatrowski. | Fi.14 |
| 8 000 PLN | |
48158 |
1919 Skałat, znaczek z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 45! sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.14 |
| 8 000 PLN | |
48159 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 20 sztuk, gwarancja Ryblewski, Schmutz. | Fi.15 |
| 15 000 PLN | |
48160 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 390 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.16 |
| 600 PLN | |
48161 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 390 sztuk, gwarancja Mikstein. | Fi.16 |
| 700 PLN | |
48162 |
1919 Skalat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie zaledwie 100 sztuk, gwarancja Walocha. | Fi.17 |
| 1 500 PLN | |
48163 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 100 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.17 |
| 1 400 PLN | |
48164 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 500 PLN | |
48165 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 250 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 700 PLN | |
48166 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 700 PLN | |
48167 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 200 sztuk, gwarancja. | Fi.19 |
| 600 PLN | |
48168 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 200 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 800 PLN | |
48169 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 200 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 800 PLN | |
48170 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 40! sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.20 |
| 7 000 PLN | |
48171 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 40 sztuk, mini fotoatest Wiatrowski. | Fi.23 |
| 7 500 PLN | |
48172 |
1919 Tarnów, całostka z nadrukiem III wydania. | |
| 140 PLN | |