Auction 116. Local postage 1918-1919

48099

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 12 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan.

Mi.189
40 PLN
48100

1918 Pułtusk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / dwie kreski" w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5x18 mm, przedwojenna sygnatura, gwarancja Perzyński.

Fi.7a
160 PLN
48101

1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.7b
150 PLN
48102

Fi.10
150 PLN
48103

1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskofim z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / dwie belki", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja W.ERNST.

Fi.7b
40 PLN
48104

Fi.1, 4, 5, 7a, 7b, 8, 9
600 PLN
48105

Fi.7a
100 PLN
48106

1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskimz lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze fioletowym, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

Fi.7b
40 PLN
48107

60 PLN
48108

60 PLN
48109

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

120 PLN
48110

1918 Skierniewice, seria z nadrukami lokalnymi.

210 PLN
48111

1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II.

30 PLN
48112

Fi.30-44
Mi.185-9, 194-9, 221
600 PLN
48113

1918 Tarnów, grzecznościowa koperta polecona z austriackimi znaczkami opłaty i jednym dopłatnym, wszystkie z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonym, nietypowe spośród nich to znaczek za 60 h. z nadrukiem czerwonym - dotąd nienotowany, i znaczek za 90 h. z nadrukiem odwróconym.

Mi.194-96, 198 No, 199, 221, P52
1 200 PLN
48114

1918 Tarnów, zestaw znaczków z nadrukiem poczty lokalnej III wydania, gwarancja Krawczyk.

360 PLN
48115

1918 Tarnów, zestaw znaczków na wycinkach z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, nadruki w barwie czarnej i czerwonej.

480 PLN
48116

1918 Tarnów, zestaw ośmiu znaczków z nadrukiem lokalnym III wydania, znaczki bez gumy.

100 PLN
48117

1918 Tarnów, znaczki austriackie z lokalnym nadrukiem III wydania, w większości na kasowane na wycinkach, gwarancja na wycinkach Krawczyk, znaczek za 10 kor. bez gwarancji, na znaczkach luzem Danowski.

650 PLN
48118

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

180 PLN
48119

Fi.4, 5, 6, 7, 8, 10
600 PLN
48120

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.4a
100 PLN
48121

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Rachmanow.

180 PLN
48122

Fi.8, 19
160 PLN
48123

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.13
300 PLN
48124

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
240 PLN
48125

Fi.18
70 PLN
48126

Fi.18
70 PLN
48127

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski.

Fi.18
150 PLN
48128

Fi.19
120 PLN
48129

Fi.19
150 PLN
48130

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.19
100 PLN
48131

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Gryżewski.

Fi.21
100 PLN
48132

Fi.24-33
400 PLN
48133

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym drugiego wydania w kolorze czarnym, gwarancja.

600 PLN
48134

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem typu IIa, gwarancja Gryżewski.

Fi.IIa
180 PLN
48135

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
48136

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem typu II.

80 PLN
48137

1918 Włocławek, seria znaczków GGW z nadrukiem lokalnym drugiego wydania stemplowana kasownikiem prowizorycznym.

320 PLN
48138

1918 Zduńska Wola - wydanie I, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 f. z unikalnym nadrukiem lokalnym (Fi.4500.-), poza uszkodzonym prawym górnym narożnikiem i kilkoma krótszymi ząbkami w ładnym stanie - UWAGA prawy górny narożnik na rewersie ma ząbki przesycone tuszem kasownika ale całe!!!, to jedno z najrzadszych wydań poczt lokalnych, gwarancja Jungjohann BPP, Rachmanow, Bojanowicz.

4 000 PLN