Auction 116. Local postage 1918-1919

48059

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, duże podlepki, gwarancja Petriuk.

Fi.13
300 PLN
48060

Fi.13
300 PLN
48061

Fi.14
300 PLN
48062

Fi.15
300 PLN
48063

Fi.16a
300 PLN
48064

Fi.16b
300 PLN
48065

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.16c
320 PLN
48066

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, ciężkie podlepki, gwarancja Walocha.

Fi.17
300 PLN
48067

Fi.17
300 PLN
48068

Fi.19
320 PLN
48069

Fi.19
300 PLN
48070

1918 Maków, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rachmanow.

Fi.7b
140 PLN
48071

Fi.7c
240 PLN
48072

1918 Mielec, wycinek z przekazu pieniężnego nadanego 19.01.19 z Mielca opłaconego jednym znaczkiem II wydania lokalnego Mielca.

Fi.6b
700 PLN
48073

1918 Mielec, wycinek z przekazu pieniężnego nadanego 2.01.19 z Mielca opłaconego parką znaczków I wydania lokalnego Mielca.

700 PLN
48074

1918 Mielec, przekaz paczkowy z Mielca nadany 17.12.18 do Rzeszowa, opłata znaczkiem z nadrukiem lokalnym Mielca drugiego wydania za 1 kor. i dwoma znaczkami austriackimi, jeden znaczek oddarty co odnotowała kontrola pocztowa wpisem "brak dolepionej marki zza 15 halerzy", na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.13
2 000 PLN
48075

1918 Mielec, znaczek z nadrukiem lokalnym III wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.18
620 PLN
48076

Fi.19
600 PLN
48077

1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem typu III "P oczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, unikalny błąd "przeskok o jedną spację" piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja.

Mi.199
2 400 PLN
48078

1918 Myślenice, narożny znaczek gazetowy za 2 h. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIa, bez gumy, sygnowany T, gwarancja Krawczyk.

Mi.212
200 PLN
48079

1918 Myślenice, znaczek gazetowy za 6 h. z częściowo suchodbitym lokalnym nadrukiem typu IIIa, na oryginalnym wycinku z gazety; unikalne użycie znaczka gazetowego (w dodatku z błędem nadruku) zgodnie z jego wynikającym z nazwy przeznaczeniem; sygnowany Toll, gwarancja Krawczyk.

Mi.214
1 000 PLN
48080

1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.53a No
300 PLN
48081

1918 Olkusz, czysty znaczek za 2 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", bardzo ładny stan, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.54 No
400 PLN
48082

1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", jeden lekki ślad podlepki, gwarancja K.Gryżewski.

Fi.59a
300 PLN
48083

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja Walocha.

Fi.5I
450 PLN
48084

1918 Ostrów, znaczek wydania lokalnego, gwarancja Rachmanow, Walocha.

Fi.5II
160 PLN
48085

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, brak dolnego lewgo narożnika, mocno podniesiona gwarancja Walocha.

Fi.7I
250 PLN
48086

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, gwarancja Walocha.

Fi.8II
450 PLN
48087

Fi.8aI
250 PLN
48088

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typu 1, gwarancja Schmutz.

Fi.8aI
320 PLN
48089

Fi.8bI
1 000 PLN
48090

Fi.8bI + *bII
1 500 PLN
48091

Fi.9I
350 PLN
48092

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja.

Fi.9I
350 PLN
48093

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.9I
180 PLN
48094

Fi.9II
400 PLN
48095

Fi.9II
160 PLN
48096

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, gwarancja.

Fi.9II
400 PLN
48097

Fi.2 No
500 PLN
48098

1918 Ozorków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7½ fen. z odwróconym nadrukiem lokalnym "Polska poczta / dwie belki / Ozorków", bez gumy, gwarancja Perzyński.

Fi.4 No
250 PLN