38649 |
1938 koperta ze stemplem okolicznościowym XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
38650 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, dotąd niekatalogowana makulatura znaczka za 5 gr., nietypowo klarowny druk, bez gumy, gwarancja. | Fi.310 MK Mi.331 |
| 80 PLN | |
38651 |
1938 SKLEJONA WSTĘGA - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, znaczek za 5 gr. - unikalny i dotąd niekatalogowany druk na sklejonej wstędze papieru, doskonale widoczny na skanie (na drugim pokazany z wsuniętym paskiem hawidu) i bardzo poszukiwany w Europie rodzaj błędu, na polskich znaczkach występujący bardzo rzadko. | Fi.310 MK Mi.331 |
| 2 400 PLN | |
38652 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 200 PLN | |
38653 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 700 PLN | |
38654 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 150 PLN | |
38655 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 32-5 Mi.331-43, 34-7 |
| 250 PLN | |
38656 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-). | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 80 PLN | |
38657 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 190 PLN | |
38658 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria, dodatkowo znaczek za 15 gr. ze zmienionym rysunkiem. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 220 PLN | |
38659 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7 |
| 240 PLN | |
38660 |
| 180 PLN | |
38661 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro). | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7, 34-7 |
| 250 PLN SOLD | |
38662 |
1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002). | Fi.312 Mi.333 |
| 250 PLN SOLD | |
38663 |
1938 znaczek z perforacją firmową "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. | Fi.314 |
| 40 PLN | |
38664 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja. | Fi.315MK Mi.336 |
| 250 PLN | |
38665 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu. | Fi.315MK Mi.336 |
| 400 PLN | |
38666 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.315MK Mi.336 |
| 50 PLN | |
38667 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę. | Fi.315MK Mi.336 |
| 80 PLN | |
38668 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.317MK1 Mi.338 |
| 80 PLN | |
38669 |
1938 list firmowy nadany w pośrednictwie pocztowym w domu towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie do Francji, koperta w dwóch miejscach ze śladami przygięcia. | Fi.318 |
| 45 PLN | |
38670 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowa parka znaczków z przesuniętą perforacją górnym marginesem dla lepszej prezentacji błędu. | Fi.320MK Mi.341 |
| 175 PLN | |
38671 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy gumowany znaczek z rozmazanym drukiem, na gumie drobny ślad przywarcia do innego znaczka. | Fi.320MK Mi.341 |
| 15 PLN | |
38672 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.320MK Mi.341 |
| 80 PLN | |
38673 |
1938 znaczek z bloku ostemplowany 28.V.1939 na specjalnej kartce stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW". | Fi.323 |
| 25 PLN | |
38674 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 35 PLN | |
38675 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie. | Fi.323-6 (bl.7) Mi.344-7 (Bl.7) |
| 70 PLN | |
38676 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane. | Fi.323-26 Mi.344-47 |
| 30 PLN | |
38677 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-). | Fi.323-26 Mi.344-47 |
| 80 PLN | |
38678 |
| 60 PLN | |
38679 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.323-26 Mi.344-47 |
| 200 PLN | |
38680 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości znaczek z bloku 7 (Gabriel Narutowicz) - frankatura pojedyncza, list wysłany 9 III ze Stanisławowa do Lwowa. | Fi.324 Mi.345 |
| 50 PLN | |
38681 |
1938 całostka z Lwowa do Francji opłacona znaczkami z dopłatą na Pomoc Zimową unieważnionych świątecznym stemplem okolicznościowym. | Fi.327, Cp78 |
| 100 PLN | |
38682 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria. | Fi.327-9 Mi.348-50 |
| 40 PLN | |
38683 |
1938 seria wydania dobroczynnego na pomoc zimową. | Fi.327-9 Mi.348-50 |
| 40 PLN | |
38684 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria. | Fi.327-9 Mi.348-50 |
| 40 PLN | |
38685 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.327-29 Mi.348-50 |
| 40 PLN | |
38686 |
1938 "III JARMARK POLESKI" Pińsk 1, datownik okolicznościowy przedstawiający lecącą czaplę nad jeziorem, odciśnięty 3.IX na kopercie ze znakiem opłaty Belweder o sygnaturze (X-1937) wysłanej do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 023); temat - PTAKI, FAUNA. | Fi.Ck7 |
| 105 PLN SOLD | |
38687 |
1938 kartka z Łyszkowic do 4. Dywizjonu Żandarmerii w Łodzi, pieczęć rejestracyjna korespondencji dywizjonu. | Fi.Cp70 |
| 50 PLN | |
38688 |
1938 kartka z Radomia do Dowództwa Okręgu Korpusu Nr. 1 w Warszawie, pieczęć rejestracyjna korespondencji dowództwa. | Fi.Cp73 |
| 50 PLN | |