Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
38569 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12 z wyróżnikiem c. | Fi.296 |
| 60 PLN | |
38570 |
1937 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RADIOWA 30 X - 14 XI" Bydgoszcz 1 (Myślicki 37 035), kasownik okolicznościowy na kartce z Bydgoszczy do Radomia, widokówka z Bydgoszczy. | Fi.296 |
| 60 PLN | |
38571 |
1937 list z Katowic do Mysłowic z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY/ ZWALCZYMY CIEMNOTĘ i POMAGAJĄC POCZYNANIOM TOWARZYSTWA POPIERANIA BUDOWY PUBL. SZKÓŁ POWSZECHNYCH" Katowice 1 z wyróżnikiem 1z (Myślicki 37 116). | Fi.298 |
| 50 PLN SOLD | |
38572 |
1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na widokówce z widokiem Lublina. | Fi.298 |
| 80 PLN | |
38573 |
1937 kasownik okolicznościowy z Liskowa z Wystawy Pracy i Kultury Wsi. | Fi.298 |
| 30 PLN | |
38574 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 13.XII.38 z Kielc do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.298I, 318 Mi.319, 339 |
| 40 PLN | |
38575 |
1937 Edward Rydz Śmigły, seria ze znaczkiem 298 w odmianie I. | Fi.298I-299 Mi.319-20 |
| 10 PLN | |
38576 |
1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 50 PLN SOLD | |
38577 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.299MK |
| 120 PLN | |
38578 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 750 PLN | |
38579 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 200 PLN | |
38580 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria znaczków z bloków. | Fi.300-2 Mi.321-3 |
| 60 PLN SOLD | |
38581 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, znaczek z bloku, gwarancja I oznaczenie Walocha. | Fi.301 Mi.322 |
| 25 PLN | |
38582 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz. | Fi.301 nz MK Mi.322 |
| 2 000 PLN | |
38583 |
1937 list z Dubna do Chełma Lubelskiego. | Fi.Ck7 |
| 15 PLN | |
38584 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, stempel okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie-całostce (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 80 PLN | |
38585 |
1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości. | Fi.Ck8 |
| 60 PLN | |
38586 |
1937 kartka z Komorowa do Klikowa, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933 / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.Cp69 |
| 40 PLN | |
38587 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c. | Fi.Cp73 |
| 50 PLN | |
38588 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.2 |
| 250 PLN | |
38589 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 MK |
| 800 PLN | |
38590 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 400 PLN SOLD | |
38591 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków stemplowanych, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 200 PLN | |
38592 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych. | Fi.bl.2-4 |
| 360 PLN | |
38593 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie. | Fi.bl.2-4 |
| 200 PLN | |
38594 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria czystych bloków, trzy bloki z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwa z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12, w pionie to różnica jednej dziurki; to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 1 250 PLN | |
38595 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy skasowany datownikiem w Poznaniu na stronie adresowej koperty miejscowego poleconego listu ekspresowego; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 350 PLN | |
38596 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 850 PLN | |
38597 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
38598 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 1 800 PLN SOLD | |
38599 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek. | Fi.bl.4nz MK |
| 1 600 PLN | |
38600 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 200 PLN | |
38601 |
1937 kartka z Karlowych Warów do Poznania nadana pocztą lotniczą, stempel odbiorczy z Poznania i rzadki stempelek "Nadeszła / pocztą lotniczą", gwarancja. | |
| 240 PLN | |
38602 |
1937 miejscowy list wojskowy z Krakowa na kartce z nadrukiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", stempel formacyjny "5 BATALION SAPERÓW". | |
| 80 PLN | |
38603 |
1937 "Polskie stemple reklamowe i okolicznościowe (1919 - 1936)" autorstwa Antoniego Łaszkiewicza, 31 stron. | |
| 150 PLN SOLD | |
38604 |
1937 polecony list urzędowy z Katowic do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy. Erka Urzędu Wojewódzkiego WSL | |
| 120 PLN | |
38605 |
1938 znaczek z perforacją firmową "HFS" nie w pełni wykonaną (uszkodzoną) Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Skawinie. | Fi.226 |
| 30 PLN | |
38606 |
1938 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 100 PLN | |
38607 |
1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania. | Fi.280 Mi.301 |
| 80 PLN | |
38608 |
1938 list firmowy Bielska Fabryka Pasów Pędnych z Bielska do Austrii. | Fi.282, 283, 294 |
| 30 PLN | |