38489 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1 (Myślicki 35 020), znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.10. kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
38490 |
1935 POCZTA PERONOWA TCZEW, kartka z Gdyni do Krakowa ze stemplem poczty peronowej w Tczewie. | Fi.Cp51 |
| 400 PLN SOLD | |
38491 |
1935 kartka z Gdyni do Lwowa, znak opłaty unieważniony stemplem Oddziału Kontroli Rachunkowej Dyrekcji Okręgowej P. i T. w Bydgoszczy, osobliwe. | Fi.Cp64 |
| 180 PLN | |
38492 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, kasownik okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020). | Mi.512, 514, 530x |
| 120 PLN | |
38493 |
1935 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na ilustrowanej kopercie "XX WIEK/ ŚWIAT W ODMĘCIE/ PRZEOBRAŻEŃ" wysłanej 29.III z Warszawy do Torunia; odwrócony wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 1 "POCZTA/ TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT/ KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" z wyróżnikiem "c"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 124). | |
| 80 PLN | |
38494 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2x15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.932) wysłana 15.V do urzędu pocztowego w miejscowości Lipce; stempelek polecenia urzędu Skawina; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
38495 |
1935 kartka z zakopanego do Chęcin, kartka umieszczona przez pocztę z informacja o przyczynie zwrotu. | |
| 50 PLN | |
38496 |
1935 list firmowy z Katowic z Huty Pokój opłacony frankaturą mechaniczną huty "FA - 054". | |
| 60 PLN SOLD | |
38497 |
1935 około, widokówka z Torunia ze stemplem "POCZTA PERONOWA TORUŃ", zapewne przygotowana do wysyłki zakupiona na dworcu w Toruniu. | |
| 170 PLN SOLD | |
38498 |
1935 formularz telegramu z hasłem propagandowym do Bielska. | |
| 50 PLN | |
38499 |
1936 list polecony z Gdyni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 60 PLN SOLD | |
38500 |
1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe na widokówce wysłanej 28.X do Radomia; znaczek minimalnie uszkodzony (Myślicki 34 104). | Fi.253 Mi.274 |
| 30 PLN | |
38501 |
| 15 PLN | |
38502 |
1936 list z Krakowa do Dziedzic, wirnik propagandowy Kraków 2 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 ZŁ." | Fi.280 |
| 30 PLN | |
38503 |
1936 kasownik okolicznościowy wystawy Sztuka Kwiaty Wnętrze w Poznaniu. | Fi.280 |
| 25 PLN | |
38504 |
| 25 PLN | |
38505 |
1936 karnet okolicznościowy z Wystawy Przemysłu Metalowego i Elektrotechnicznego w Warszawie. | Fi.280 |
| 200 PLN | |
38506 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania. | Fi.280 |
| 700 PLN | |
38507 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - kilkustronnicowy karnet zawierający na komplet 11 świątecznych ostemplowań okolicznościowych polskich miast, zawierający tylko jedno z Poznania (Myślicki 36 042-052). | Fi.280 |
| 250 PLN | |
38508 |
1936 znaczek z podwójną perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku. | Fi.280 |
| 180 PLN | |
38509 |
1936 POCZTA PERONOWA BIAŁYSTOK - AMBULANS NR.117 WILNO-WARSZAWA, dofrankowana całostka nadana za pośrednictwem poczty peronowej w Białymstoku do Liberec w Czechosłowacji, ładnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego, częściowo zasłonięty doklejonym znaczkiem, karta przesłana 22.III ambulansem relacji Wilno-Warszawa; znaki opłaty skasowane datownikiem WILNO-WARSZAWA No117 z wyróżnikiem "a"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; dobry stan zachowania (na jednym znaczku ubytek fragmentu lica). | Fi.280, 281, Cp68 |
| 1 500 PLN | |
38510 |
1936 polecony list zleceniowy z Hrubieszowa do Sokołowa Podlaskiego. | Fi.280, 284 |
| 40 PLN | |
38511 |
1936 koperta ze stemplem okolicznościowym z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 14.VII.1936 r.". | Fi.281 |
| 200 PLN SOLD | |
38512 |
1936 list do Pragi nadany w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384. | Fi.281, 284 |
| 100 PLN | |
38513 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143. | Fi.282 |
| 45 PLN SOLD | |
38514 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem b. | Fi.282 |
| 70 PLN SOLD | |
38515 |
1936 list z Włodzimierza do Katowic, stempel opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii / Opłata ulgowa (rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.282 |
| 60 PLN | |
38516 |
1936 kartka z Krakowa do Miechowa, stempel opłaty ulgowej "6 PUŁK ARTYLERJI LEKKIEJ / OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.282 |
| 60 PLN | |
38517 |
1936 kartka z Wisły do Chylic, bardzo rzadki stempel pośrednictwa pocztowego "BECZKA" KUBALONKA", widokówka z Wisły. | Fi.282 |
| 600 PLN | |
38518 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Kcynia - Poznań nr 199 z wyróżnikiem a. | Fi.282, Cp70 |
| 120 PLN | |
38519 |
1936 list na osobliwej kopercie firmowej z Mysłowic. | Fi.284 Mi.305 |
| 10 PLN | |
38520 |
1936 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem b. | Fi.284 |
| 60 PLN | |
38521 |
1936 polecony list zleceniowy z sygnaturą I-936 z Warszawy do Sokołowa Podlaskiego, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.284, 285 |
| 30 PLN | |
38522 |
1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, list przesłany balonem "Legionowo" w ramach XXIV Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.284, 292 |
| 100 PLN | |
38523 |
1936 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Kraków 2 (wyróżnik "b"), znaczek ostemplowany okolicznościowo 8.VII na liście do Rawicza (Myślicki 30 117). | Fi.284I Mi.305I |
| 30 PLN | |
38524 |
1936 list polecony z Słomnik do Miechowa. | Fi.288 Mi.309 |
| 40 PLN | |
38525 |
1936 list ekspresowy wysłany w pierwszym dniu obiegu znaczka z okazji 10-lecia prezydentury Ignacego Mościckiego z Poznania 3.6.36 do Torunia, opłata zgodna z taryfą za list ekspresowy o wadze powyżej 20g, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.291 Mi.312 |
| 180 PLN | |
38526 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Schmutz. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 100 PLN | |
38527 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 80 PLN | |
38528 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja Ryblewski. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 30 PLN | |