42454 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, kasowany znaczek za 40 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.525 Mi.657 |
| 105 PLN | |
42455 |
1950 "groszy" znaczki z odmianą nadruku typu 3 powstałą w urzędzie pocztowym Kozienice - "brak litery O" - gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY - odmiana opisana w PZP t.II s.419, jeden z przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, a stempelek odciskano tak aby nadruk przechodził na kopertę, tu stempelki prawie całkowicie odciśnięte na kopercie, list wysłany 19.12 z Kozienic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (tylna klapa rozdarta). | Fi.525 Mi.657 |
| 500 PLN | |
42456 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 40 zł. z lila stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.525 Mi.657 |
| 75 PLN | |
42457 |
1950 groszy, list z Kowalewa koło Pleszewa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w barwie niebieskiej. | Fi.525, 526 Mi.657, 658 |
| 60 PLN SOLD | |
42458 |
1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 25 PLN | |
42459 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN | |
42460 |
1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 40, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.526 Mi.658 |
| 40 PLN | |
42461 |
1950 groszy, list z Wałbrzycha 4.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
42462 |
1950 groszy, miejscowy list z Wałbrzycha 1.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
42463 |
1950 groszy, list z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 20. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
42464 |
1950 groszy, front listu z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze zielonym. | Fi.527 Mi.665 |
| 40 PLN | |
42465 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24. | Fi.527 Mi.665 |
| 10 PLN | |
42466 |
1950 groszy, list z Wołowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
42467 |
1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 25 PLN | |
42468 |
1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
42469 |
1950 groszy, list firmowy z Polkowic do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
42470 |
1950 groszy, list z Pieszyc do Wałbrzycha opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
42471 |
1950 groszy, list polecony z Katowic do Warszawy nadany w drugim dniu obiegu 7.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej. | Fi.527 Mi.665 |
| 80 PLN | |
42472 |
1950 groszy, list z Kluczy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
42473 |
1950 groszy, list z Knurowa do Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej stemplowanymi na kopercie. | Fi.527 Mi.665 |
| 80 PLN | |
42474 |
1950 groszy, list z Kostuchny do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej. | Fi.527 Mi.665 |
| 60 PLN | |
42475 |
1950 groszy, list z Katowic do Opola opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej, jeden znaczek uszkodzony. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
42476 |
1950 groszy, list polecony z Kostrzynia Odrzańskiego do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 17 w barwie czarnej. | Fi.527, 531 Mi.665, 669 |
| 50 PLN | |
42477 |
1950 "groszy" znaczek z zielonym nadrukiem typu 3, list wysłany 17.11 z urzędu Kraków 2 do Warszawy; nadruki w kolorze zielonym były wykonywane najrzadziej i należą do rzadko spotykanych. | Fi.527I Mi.665 |
| 100 PLN | |
42478 |
1950 groszy, dwa czworobloki z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.527I Mi.665 |
| 30 PLN | |
42479 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.527I Mi.665 |
| 60 PLN | |
42480 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2 - znaczek za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnym czerwonym nadrukiem lokalnym typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkiem bez nadruku, list wysłany 22.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; koperta dużego formatu dobry stan zachowania. | Fi.527I, 531II Mi.665, 669 |
| 1 600 PLN | |
42481 |
1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste. | Fi.527I-II Mi.562a-b |
| 30 PLN | |
42482 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Plan 6-letni, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. nienotowany dotąd ze stempelkiem typu 39 w kolorze czerwonolila (kolor stempelka też rzadki), pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję. | Fi.527II Mi.665 |
| 300 PLN | |
42483 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 13.11 z urzędu Gliwice 2 do Warszawy. | Fi.527II Mi.665 |
| 30 PLN | |
42484 |
1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją. | Fi.527MK Mi.562 |
| 450 PLN | |
42485 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie (makulatura), gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 250 PLN | |
42486 |
1950 "groszy" PIERWSZE DNI REFORMY, przesyłka z 14.11 - ósmego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" znaczki z nadrukiem typu 24 - jeden ze znaczków z nadrukiem podwójnym - na liście wysłanym 14.11 z miejscowości Drobin do Warszawy, stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204), pod nim widoczna pieczęć nadawcy Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Drobin; bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.80 euro). | Fi.528 Mi.666 |
| 300 PLN | |
42487 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, I Kongres Pokoju Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.529 Mi.667 |
| 125 PLN | |
42488 |
1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia. | Fi.529 Mi.667 |
| 90 PLN | |
42489 |
1950 groszy nadruk lokalny Piła, znaczek z nadrukiem groszy typ 41 w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia. | Fi.529 Mi.667 |
| 45 PLN | |
42490 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, seria 3 znaczków, w tym obydwa typy znaczka za 45 gr, czyste. | Fi.530, 531 I-II Mi.668-69 |
| 40 PLN | |
42491 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis Walocha. | Fi.530B1 Mi.668 |
| 40 PLN | |
42492 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnym moletowaniem litery W w ŚWIATOWY. | Fi.530B1 |
| 30 PLN | |
42493 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter Y i K, gwarancja i opis Walocha. | Fi.531IIB1 Mi.669 |
| 40 PLN | |