The auction will end on 08.07.2024

Auction 115. Communist Poland 1945-1952

42734

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
42735

1951 Nowa Huta parka pozioma, lewy znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.550MK
Mi.690
90 PLN
42736

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.550P
Mi.690
900 PLN
42737

Fi.550P
Mi.690P
700 PLN
42738

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.550P
Mi.6902
1 100 PLN
42739

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
42740

1951 Ogólnopolska Spartakiada, komplet 11 ilustrowanych pamiątkowych kart wysłanych 9.9, każda skasowana stemplem okolicznościowym; rzadko oferowany zestaw w dobrym stanie zachowania.

Fi.551
Mi.691
700 PLN
42741

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
42742

1951 miejscowy list polecony z Świdnicy Śląskiej 11.9.51, rzadki na liście znaczek z bloku.

Fi.551, 576
Mi.691, 714
40 PLN
42743

Fi.554
Mi.688
80 PLN
42744

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, legitymacyjny znaczek za 30 gr z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.554
Mi.688
50 PLN
42745

1951 Międzynarodowy dzień Dziecka, seria w czworoblokach, czworoblok znaczka za 45 gr. z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.554-5
Mi.688-9
108 PLN
42746

Fi.554-5 FDC
Mi.688-9
50 PLN
42747

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami.

Fi.556-61
Mi.694-9
150 PLN
42748

1951 I Kongres Nauki Polskiej - seria na 3 kopertach ostemplowana okolicznościowo 29.6 w Warszawie (Myślicki 51 023).

Fi.556-61
Mi.694-99
60 PLN
42749

1951 I Kongres Nauki Polskiej, znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem.

Fi.556MK
Mi.694
250 PLN
42750

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 40 gr (Maria Curie-Skłodowska) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.557
Mi.695
60 PLN
42751

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 60 gr (Marceli Nenecki) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.559
Mi.697
50 PLN
42752

1951 I Kongres Nauki Polskiej - Marceli Nenecki, niekatalogowany jako cięty znaczek za 60 gr. z dużymi marginesami wokół znaczka, katalogowany jest inny znaczek (25 gr.) z tej serii z wyceną -.-, czytelnie skasowany wirnikiem "ŻĄDAMY ZAKAZU BRONI ATOMOWEJ ..." w Katowicach, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie 559 nz.

Fi.559 nz
Mi.697
5 000 PLN
42753

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 1,15 zł (Mikołaj Kopernik) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przywarcie papieru).

Fi.560
Mi.698
30 PLN
42754

1951 I Kongres Kultury Polskiej - Mikołaj Kopernik, arkusz sprzedażny znaczka za 1,15 zł złożony w połowie, w arkuszu znaczki z błędami "kreska na ukos rysunku" i "zniekształcone T w POCZTA".

Fi.560 ark. (560B1, B2)
Mi.698
400 PLN
42755

1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.561
Mi.699
40 PLN
42756

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 1,20 zł z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.561
Mi.699
50 PLN
42757

1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, parka z pustopolem.

Fi.562
Mi.700
40 PLN
42758

1951 Feliks Dzierżyński, parka z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.562
Mi.700
40 PLN
42759

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów.

Fi.563-5
Mi.702-4
300 PLN
42760

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, narożnikowa seria.

Fi.563-5
Mi.702-4
90 PLN
42761

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
30 PLN
42762

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
100 PLN
42763

Fi.566
Mi.701
10 PLN
42764

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z błędem "biała plama w lewym dolnym rogu", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.566B4
Mi.701
50 PLN
42765

Fi.566MK
Mi.701
90 PLN
42766

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.567
Mi.706
36 PLN
42767

Fi.567
Mi.706
36 PLN
42768

1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry.

Fi.567
Mi.706
20 PLN
42769

1951 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 45 gr./35 zł. ze schmitzdrukiem nadruku, gwarancja.

Fi.567 B
Mi.706
50 PLN
42770

1951 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 45 gr./35 zł. z akcentem po r, gwarancja.

Fi.567 B
Mi.706
50 PLN
42771

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste.

Fi.567 Pw
Mi.706 Zf
50 PLN
42772

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.567MK
Mi.706
50 PLN
42773

1951 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, seria narożnikowa z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.569-70
72 PLN