42174 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
42175 |
1948 korespondencja jeńców wojennych, list z Kudowy Zdroju (z sanatorium Bristol) do Niemiec, przesyłka opłacona przez odbiorcę - adnotacja "50" i stempel "Nachgebühr". | |
| 72 PLN SOLD | |
42176 |
1948 formularz kartki pocztowej zawiadomienia o chorobie zakaźnej. | |
| 40 PLN | |
42177 |
1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała. | Fi.362, 385 Mi.393, 419 |
| 20 PLN | |
42178 |
| 20 PLN | |
42179 |
1949 kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich o Puchar Tatr w Zakopanem. | Fi.438 |
| 40 PLN | |
42180 |
1949 lotniczy list polecony z Niepołomic do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.440, 453 |
| 50 PLN | |
42181 |
1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza. | Fi.454 Mi.485 |
| 260 PLN | |
42182 |
1949 list polecony z Lublina do Puław. | Fi.464, 470, 475 Mi.495, 518, 523 |
| 15 PLN | |
42183 |
1949 list z Pułtuska 28.9.49 do Mławy. | Fi.467 Mi.502 |
| 10 PLN | |
42184 |
1949 list bankowy z Krakowa do Wiednia, stempel i zalepka cenzury austriackiej. | Fi.475 |
| 80 PLN | |
42185 |
1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich. | Fi.476 Mi.524 |
| 10 PLN | |
42186 |
1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław. | Fi.478 Mi.526 |
| 15 PLN | |
42187 |
1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy. | Fi.481 Mi.507 |
| 15 PLN | |
42188 |
1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii. | Fi.491 Mi.517 |
| 180 PLN | |
42189 |
1949 Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kosownikiem okolicznościowym Warszawa 1 Kiosk. | Fi.492-4 Mi.527-9 |
| 40 PLN | |
42190 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w arkuszach sprzedażnych, | Fi.492-4 ark. Mi.527-9 |
| 700 PLN | |
42191 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 40 PLN | |
42192 |
1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków legitymacyjnych o ząbkowaniu ZL 11¼ z oznaczeniami walca Ok. - znajdującymi się pod 26 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 100 PLN | |
42193 |
1949 Kongres Związków Zawodowych, seria ostemplowana okolicznościowo 3.6 na specjalnym papierze firmowym. | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 30 PLN | |
42194 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | Fi.492-508 Mi.527-43 |
| 165 PLN | |
42195 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.493 Mi.528 |
| 13 PLN SOLD | |
42196 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052). | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 30 PLN | |
42197 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów. | Fi.498-500 Mi.533-5 |
| 100 PLN | |
42198 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta. | Fi.498-500 Mi.535-37 |
| 25 PLN | |
42199 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ofrankowany serią znaczków (opłata zawyżona) ekspresowy list polecony wysłany 12.12 z Bydgoszczy do Koszalina, datownik odbiorczy z następnego dnia na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.498-500 Mi.535-37 |
| 80 PLN | |
42200 |
1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w kolorach brązowofioletowym EIV - Globus 1, szaroczerwonym EV - Trąbka Pocztowa i czarnooliwkowym EVI - Globus 2, na szarobiałym gumowanym papierze, drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusiku, Eseje IV i VI z pełną oryginalną gumą bez podlepki, Esej V na jednej podlepce, wszystkie zachowane w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.498-500 EIV-VI Mi.533-35 |
| 2 000 PLN | |
42201 |
1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania. | Fi.498-500 EIV-VI |
| 360 PLN | |
42202 |
1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria. | Fi.501-4 Mi.539-42 |
| 25 PLN | |
42203 |
1949 list z Białowieży 21.XII.49, źle ustawiony datownik z datą 1938. | Fi.505 Mi.540 |
| 25 PLN | |
42204 |
1949 Sławni Polacy, seria kasowana. | Fi.505-07 Mi.536-38 |
| 25 PLN SOLD | |
42205 |
1949 A.Mickiewicz i A.Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i A.Mickiewicz - sławni Polacy, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 505 i 508 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania. | Fi.505E, 508E |
| 240 PLN | |
42206 |
1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok. | Fi.508 Mi.543 |
| 350 PLN | |
42207 |
1949 Adam Mickiewicz i Aleksander Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek kasowany. | Fi.508 Mi.543 |
| 12 PLN | |
42208 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 9, stempel okolicznościowy konkursu imienia Fryderyka Chopina w Warszawie w 1949 roku.. | Fi.Cp120 |
| 20 PLN | |
42209 |
1949 NIEZNANA FRANKATURA MECHANICZNA "ZARZĄD GŁÓWNY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO OŚWIATA PODSTAWĄ DEMOKRACJI LUDOWEJ" - 10 zł frankatura mechaniczna FC011 Warszawa 18 w fundamentalnym opracowaniu Hampela nieopisana!!! ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.80 do Sandomierza; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
42210 |
1950 groszy, komplet znaczków i bloków z nadrukami groszy różnych typów na stronach firmy Leuchurm, łącznie ze znaczkami dopłaty, blok Fi. bl.11 stemplowany, reszta czysta, bez gwarancji. | Fi.394-529, bl. 10-11, D104-24 Mi.564-667, Bl10-11 |
| 5 600 PLN | |
42211 |
1950 groszy, list polecony z Drogosława do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26B w barwie czerwonej. | Fi.396, 513, 520 Mi.556, 565, 651 |
| 100 PLN | |
42212 |
1950 "groszy", Kultura Polska (I), nieząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 12 - Poznań 4, wartość 2 zł z nadrukiem (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) typu 26 - Wrocław; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420-27A Mi.566-572B |
| 300 PLN | |
42213 |
1950 "groszy", Kultura Polska (I), ząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 15 - Poznań 7, tylko wartość 2 zł. (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) z nadrukiem typu 23A - Warszawa, bardzo dobry stan zachowania, siedem wartości ex-Ćwiertnia, jego gwarancja na każdym znaczku, ósma (2 zł.) gwarancja Krawczyk. | Fi.420-27B Mi.566-72A |
| 250 PLN | |