33768 |
1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym H, klapa z ostrym zakończeniem. | Fi.Ck18a |
| 60 PLN | |
33769 |
1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym C, klapa z ostrym zakończeniem. | Fi.Ck18a |
| 60 PLN | |
33770 |
1953 koperta z hasłem propagandowym F, klapa okrągła. | Fi.Ck18b |
| 80 PLN | |
33771 |
1953 koperta z hasłem propagandowym H, klapa okrągła. | Fi.Ck18b |
| 80 PLN | |
33772 |
1953 koperta z hasłem propagandowym D, klapa okrągła. | Fi.Ck18b |
| 80 PLN | |
33773 |
| 10 PLN | |
33774 |
1953 całostka okolicznościowa z Mikołajem Kopernikiem. | Fi.Cp137 |
| 40 PLN | |
33775 |
1954 koperta z podwójnym nadrukiem nowej wartości, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck14IIINp |
| 1 500 PLN | |
33776 |
1954 koperta z odwróconym nadrukiem nowej wartości, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck16INo |
| 1 000 PLN | |
33777 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck18IIIa |
| 100 PLN | |
33778 |
1954 koperta lotnicza z sygnaturą VI-1954 z obiegu pocztowego z Warszawy, stempel okolicznościowy V Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. | Fi.Ck19 |
| 30 PLN | |
33779 |
1954 makulatura całostek wykorzystana do wykonania zawieszek na worki pocztowe, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp130MK |
| 700 PLN | |
33780 |
1954 makulatura całostek wykorzystana do wykonania zawieszek na worki pocztowe, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp130MK/131MK |
| 700 PLN | |
33781 |
| 40 PLN | |
33782 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", czerwony stempelek typu 15 (Warszawa stołeczna) na karcie z sygnaturą III-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 10.11.54 z Warszawy do Radomia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 40 PLN | |
33783 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 20b, wysłanej 22.09.54 z miejscowości Wielka Wieś na Helu do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 50 PLN | |
33784 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr", fioletowy stempelek typu 12 (Warszawa okręgowa) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 18b; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 60 PLN SOLD | |
33785 |
1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 18. | Fi.Cp136III |
| 120 PLN | |
33786 |
1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 1. | Fi.Cp136III |
| 120 PLN | |
33787 |
1954 makulatura całostek wykorzystana do wykonania zawieszek na worki pocztowe, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp136MK |
| 700 PLN | |
33788 |
1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55. | Fi.Cp.138a |
| 20 PLN SOLD | |
33789 |
1955 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z sygnaturą I.56. | Fi.Cp138 |
| 40 PLN SOLD | |
33790 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z Szczecina, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck13 |
| 200 PLN | |
33791 |
1956 wydanie prowizoryczne, koperta z stemplem dyrekcji w Szczecinie w barwie fioletowej, dwie koperty złożone jednocześnie - wewnątrz koperty z nadrukiem schowana koperta czysta. | Fi.Ck13 |
| 250 PLN | |
33792 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic i stemplem prowizorycznym nowej wartości z 1954 roku, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp132 |
| 180 PLN | |
33793 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp132 |
| 150 PLN | |
33794 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika w warszawie, całostka z sygnaturą XII.55. | Fi.Cp144 |
| 50 PLN SOLD | |
33795 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp144 |
| 30 PLN | |
33796 |
| 40 PLN | |
33797 |
| 80 PLN | |
33798 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta. | Fi.Cp149 |
| 10 PLN | |
33799 |
1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert. | Fi.Ck26-27 |
| 30 PLN | |
33800 |
| 140 PLN | |
33801 |
1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-). | Fi.Cp154 |
| 15 PLN | |
33802 |
| 60 PLN | |
33803 |
1958 400-lecie poczty polskiej, makulaturowa całostka z silnie przesuniętym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp159MK |
| 240 PLN | |
33804 |
1958 400-lecie poczty polskiej, kartka makulaturowa bez druku barwy brązowej, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp160MK |
| 500 PLN | |
33805 |
1958 pierwszy tom monografii autorstwa Stanisława Żółkiewskiego "Całostki polskie oraz mające obieg na ziemiach polskich / koperty i sekretniki pocztowe", 118 stron plus tablice z czarno - białymi ilustracjami. | |
| 100 PLN | |
33806 |
1958 komplet trzech tomów monografii autorstwa Stanisława Żółkiewskiego "Całostki polskie oraz mające obieg na ziemiach polskich / koperty i sekretniki pocztowe" do 1961 roku, tablice z czarno - białymi ilustracjami. | |
| 160 PLN SOLD | |
33807 |
1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO. | Fi.Cp165 |
| 20 PLN | |